Začátek kurzů Qi Gong a Zenových meditací – 6.10.2015

 

Qi gong je jedno z pěti posvátných umění Číny.

Lze ho zařadit mezi lehčí zdravotně – relaxační cvičení, které kromě výjimek nevyžadují tvrdé tréninkové nasazení, ale lze je zařadit k lehčím formám rekreačního cvičení. Zdravotní účinky Qi gongu jsou však ohromující. Tento systém byl po tisíciletí vyvíjen v Číně, aby umožnil zpevňovat zdraví lidí, ať už pracujících, cvičících bojová umění nebo vzdělanců a vládnoucí třídy. Urychluje léčení různých druhů zranění a nemocí, posiluje imunitní systém, a je velmi účinným prostředkem pro boj se syndromem vyhoření či trvalé únavy. Výkonnostní sport opotřebovává tělo. K tomuto poznání již přišli minulé generace sportovců, kteří mají v dnešní době mnoho problémů s pohybovým aparátem, nebo trpí následky starých zranění. Qi gong působí přímo na postižené orgány a podobně jako Akupunktura či Akupresura obnovuje průtoky bioenergie Qi a posiluje tak jednotlivé části těla, jakož i psychiku.

Pravidelní cvičení

Každé Pondělí v Centru Berkana F-M

o 18:30

Berkana - centrum zdaví, energie a vitality
Berkana – centrum zdaví, energie a vitality

 

Na trénincích se budete učit:                                                            

Ba Duan Jin Qi Gong                                                                           

 Pradávna verze starých Čínských mistrů Qi gongu                                                                 Tento Qi gong je jedním nejznámějších v Číně i Evropě. Nazývá s i osm kusů brokátu. Vznikl přibližně před 1 000 lety během dynastie Song. Podporuje dýchací a oběhový systém, sílu končetin, flexibilitu kloubů a přivádí do rovnováhy organismus jako celek. Pomáhá léčit cévní onemocnění a osteoporózu. Cvičení je velmi oblíbené i v západním světě pro jeho rychlé výsledky.

Lao Gong Qi Gong                                                                                                                Tato cvičební sestava je zaměřena na získání pocitu Qi v rukou a jeho zesílení dlaních, je to cvičení pro vytvoření silného základu Qi gongových cvičení, skládá se ze šesti pozic, a je ze všech sestav cvičných v naší škole nejjednodušší na cvičení, ale zároveň je pro cvičících jeden z nejzajímavějších.

Liu Zi Jue Qi Gong                                                                                                                    Je to Qi gong „šesti zvuků“, který byl vytvořen pro kontrolu dýchání. Toto cvičení u cvičícího reguluje nárůst a ústup energie Qi, když při jednotlivých cvicích vyslovujeme zvuky XU, HE, HU, SI, CHUI a XI. Posilují vnitřní orgány jako játra, plíce, srdce, ledviny a další. Je to cvičení vhodné pro všechny věkové kategorie, je jednoduché a příjemné.

Yishen Jiuduanjin Qi Gong                                                                                                 Yishen Jiuduanjin Qi Gong vychází z učení o akupunkturních drahách Tradiční čínské medicíny. Byl speciálně vytvořen pro posílení a udržování zdraví v každém věku. Úspěšně se používá při onemocněních srdce a plic. Pohyby v tomto Qi Gongu jsou jednoduché, nenásilné, snadno srozumitelné, navzájem provázané, plynulé a harmonické. Lze ho cvičit i vsedě na židli, tím je toto cvičení mimořádně vhodné i pro seniory, který už nedokážu pevně stát na nohou.

Yijin Jing Qi Gong                                                                                                                  Yijin Jing (i-ti-ťing) doslovně „svalovo šlachová metoda“ je Qigong který obsahuje řadu cvičení, koordinované s přesným  dýcháním a mentální koncentraci. Pravidelní důsledné cvičení tohoto Qi Gongu, dramaticky zlepší vaše zdraví. Čínsky znak YI 易jin 筋 znamená změnu šlach a vaziva , zatímco jing 经  znamená „metoda“. Jedná se o relativně intenzivní formu cvičení, která se zaměřuje na posilování svalů a šlach, a tak podporuje jejich pružnost a pevnost, rychlost a vytrvalost, posiluje rovnováhu a koordinaci těla. V moderní době existuje mnoho překladů a různé sestavy cviků. Klíčové prvky a pravý základ pochází z kláštera  Shaolin.

qigong_4

 

Připravujeme také pravidelní víkendy určené pro intenzívnější praxi a také studium teorie konkrétních forem.

První víkend zaměřený na techniky meditace Velkého vozu, proběhne již 25-26. Října.

velký voz

nahrávám mapu....

Termín konání
06.10.2014
18:30 - 21:00

Místo konání
Centrum Berkana
Politických Obětí 117
Frýdek - Místek


Kategorie Kategorie nejsou k dispozici


Rezervace

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.