Kapka učení 5: Dar nebes

Jednou ze snah Feng Shui a Astrologie, je popisovat pravidelné časové vlivy. Každý rok, před jeho zahájením, popisujeme astrologické interakce, vlivy hvězd a znamení a jejích projev v prostoru. Každý rok je něčím specifický a přináší různé předpoklady vývoje, pro různé stavby a lidi. Každý rok, ale zároveň v sobě skrývá určité speciální konstelace, které jsou velmi výjimečné, nakolik jejich nejsilnější vliv trvá jenom krátké obdoby, nebo pár dní.

 

 

Nacházíme se na začátku Září. Pomalu končící měsíc zemské opice, bude dne 7.9.2017 nahrazen měsícem zemského kohouta. Tento den je navíc dnem ohnivého kohouta a spolu se znamením roku, dostáváme trojkombinací tohohle znamení, co je minimálně velice zajímavé.

7.9.2017

 

Na začátku trocha rekapitulace:

Před začátkem nového roku Kohouta (3.2.2017), proběhlo světem několik Feng Shui přednášek o různých vlivech nového roku. Já zde připomenu jenom dva. Týče se to učení Letících Hvězd, nebo také systému purpurové hvězdy. Kromě jiných pohybů těchto, můžeme říct energií, nás každoročně zajímá jejích roční pozice.  Táto pozice je v průběhu celého roku neměnná.

Těchto hvězd je 9. Podíváme se ale jen na dvě nejsilnější, které momentálně obsahují úplně rozdílnou kvalitu, co se pozitiv týče. Je to Hvězda 8 a 5.

Hvězda 8, která je zároveň momentálně takovou vedoucí hvězdou ze všech devíti, se tento rok nachází na Východě. Její úkolem je přinášet prosperitu, finance a pokrok v kariéře.

Hvězda 5, která je také velmi silnou, ale momentálně velmi škodlivou, se nachází tento rok na Jihu. Její aktivace může přinést tento rok do života různé nehody, finanční ztráty a nebezpečí.

fengshui2017a

 

Hvězdu 8, chceme aktivovat a hvězdu 5, utlumovat. Ve východní části domu, nebo bytu kde se nachází hvězda 8, je vhodně v první řadě co nejvíce pobývat, pracovat, spát, nebo pokud zde máme hlavní vchod do domu – vstupuje nám energie prosperity přímo do domu.  Pokud zde vstup není a chceme tuhle energií více podpořit, můžeme zde pálit svíčky, nebo zde umístit fontánku, či akvárium, nebo nějaký jiný hybatel či světlo.

Zem

Co se týče hvězdy 5, tak pokud na Jihu zrovna nemáme wc, koupelnu, sklad, technickou či jinou sporadicky používanou místnost, umísťujeme do této oblasti nějaký kovový předmět, podle možností co největší. Tento předmět může být tak designový, jako praktický, například kovová socha, zvonkohra, váza, mísa, nebo různé jiné doplňky z Čínské či Evropské kultury. Vše by ale mělo být z čistého kovu, nejlépe mosaz, bronz, měď, nebo kvalitní litina… Co se ještě týče hvězdy 5 a Jihu, tento rok se v této oblasti určitě nedoporučuje dělat jakoukoliv rekonstrukci interiéru, nebo exteriéru domu, nebo bytu. V případě nutnosti rekonstrukce, doporučuji propočítat vhodný termín na zahájení těchto prací.

Kov

 

A teď k aktuální kapce učení.

Pozice těchto ročních kvalit je jasná. Další informací je, že tyto vlivy můžeme sledovat ne jenom na úrovni roku, ale i měsíce a dne. A co se stane 7.9.2017? Začátkem měsíce Kohouta se vliv všech hvězd ve všech světových směrech zdvojnásobí. Takže od 7.9. do 7.10. bude na Východě 2 x hvězda 8 a na Jihu 2 x hvězda 5. Toto je jediný měsíc v tomto roce, kdy je tohle možné. Takže pokud jste tito hvězdy dosud neošetřily a neaktivovali, je nejvyšší čas toto využít. Takže umístěte do těchto světových směrů prvky, o kterých jsem mluvil.

A aby to nebylo málo, v tomto měsíci budeme mít i 4 speciální dni, které do třetice zvýší počet těchto hvězd ve světových směrech.

luo shu

(v příštím roce Wu Xu (wú sú), v roce zemského Psa, nás čekají také 4 data, těchto 3 krát seskupených hvězd. V Říjnu 2017, si na úvodním semináři Feng Shui řekneme, které to jsou.)

info zde

info zde

 

Co nám tyto dni přinášejí a jak toho využít:

 

9.9.9.9.2017: den Ji Hai (ťí chai), den zemského prasete.

Prase v tento den, nese atribut plnosti. Je to velmi kvalitní den na podporu a získání financi. Ve všeobecnosti je to vhodný den na aktivity spojené se získáním hojnosti něčeho. Den přináší štědrost, hojnost, vydatnost. Je vhodný na  podpis smluv na spolupráci a nových projektů. Doporučuje se oficiálně otevřít nějakou akcí a obchod. Z pohledu Feng Shui je možná instalace nových zařízení do prostoru – dveře, zeď, fontána, akvárium…

V tento den se nedoporučuje:

Uzavírat manželství, také smlouvy kde se zavazujete finančním závazkům a splátkám. Vyhýbejte se soudním procesům. Z pohledu Feng Shui by jsme neměli nic ničit, jenom budovat. Takže práce bez destrukcí a demolic a také se vyhýbáme výkopovým pracím.

9.9. H20

(pro lidi znalé v tématice Feng Shui, Ba Zi a I-ťingu, přikládám ke každému dni, ještě tři další obrázky pro kontemplaci ke své praxi a studiu)

 

Takže jak naložil s těmito informacemi.

Roční a měsíční hvězdu na Východě již máme aktivovanou, například světlem… Denní hvězdu můžeme přivítat nějakou malou změnou. Například přidáte tento den svíčku, nebo nějaký pro Vás příjemný předmět, či jenom odtáhnete skříň, nebo polici a utřete zde prach :). Každá změna produkuje novou energií. Vykonávaná změna může být zároveň takovým malým rituálem. Postůjte, nebo poseďte si v tomto místě, dejte si kafe, nebo čaj a uvažujte o svých nových plánech a cílech, vnímejte a přijímejte energií bohatství do vašeho života. Pokud máte i co začít, začnete, tak jak to popisuji v informaci o Plnosti dne.

Co se týče hvězdy 5. Tento den bych na Jihu určitě nezačínal s rekonstrukcí a také, pokud se stěhujete do nového domu či bytu a vstup do této nemovitosti se nachází na Jihu, přesuňte termín stěhování o den později.

 

 

18.9.

18.9.2017: den Wu Shen (wú šén), den zemské opice.

Opice v tento den obsahuje informace zavření.

Den zavření není vhodný na zahájení důležitých projektů, nebo aktivit. Je to den větší stagnace, takže je to den spíše vhodný na odpočinek a relax. Zmíněnou změnu na Východě, ale udělat můžete. Takže tento den spíše více plánujte, sbírejte informace, pište blogy a články, případně studujte a připravujte se na nové věci.

 

 

 

18.9. H 59

 

 

27.9.27.9.2017: den Ding Si (tink sí), den ohnivého hada.

Had má tento den kvalitu úspěchu.

Tento den je velmi vhodný téměř na všechno. Hovoří o dosažení úspěchu v jakékoliv oblasti. Je to kvalitní den pro dobrý start a ještě lepší pro dotažení věcí do konce. Je to den vhodný na dosažení úspěchu. Vhodný den na svatbu, obchodní kontrakty a nabídky, lékařské ošetření. Tento den je velmi vhodný na zahájení stavebních prací, nebo stěhování se do nových prostor.

Tento den se vyhýbejte právním a soudním sporům, veškerým negativním aktivitám, bouracím a demoličním pracím.

Den Hada má ještě jedno specifikum. Had vytváří s Kohoutem (rok a měsíc) velmi silné spojení, kterému v astrologii říkáme 3 harmonie. Je to velmi kvalitní a silné spojení, nebo také interakce, vhodná na spájení se s jinýma, získávaní kontaktů, spojení se s vysoce postaveními osobami, anebo s mecenáši, či mentory.  27.9. H9

 

 

6.10.6.10.2017: den Bing Yin (pink jin), den ohnivého Tygra.

Tento den Tygra hovoří o zahájení něčeho.

Tohle je den plný dynamiky a aktivity, tak jak Tygr sám. Tento den startujeme a zahajujeme něco nového. Je to obzvláště vhodný den na přijetí nové pracovní ponuky, projektu, podpis důležité smlouvy, start nového projektu. Je to den také vhodný na oficiální otevření nového obchodu, provozovny, office… Také je to den velice vhodný na zahájení výkopových prací, či renovací.

Tento den se ale vyhýbáme stěhování do nových prostor a také zahájení dlouhého cestování.

Tento den tvořte, buďte aktivní a pohyblivý na vícerých úrovních. Ohnivý Tygr hovoří o výrazné sile, aktivitě, charisme, výraznosti a nutnosti projevit se.6.10.H37

 

 

Další informace i ohledně této kapky učení si probereme na v novem ročníku školy Feng Shui,  již v Říjnu 🙂

Nový ročník školy Feng Shui a Čínské Astrologie – Říjen 2017 : Praha, Brno, Ostrava