Almanach čínské metafyziky 2024

,,Jedinečná pomůcka ve svém obsahu a propracovanosti
v České a Slovenské republice.“


Dovolte mi, abych vám představil novou pomůcku pro praktiky a studenty všech odvětví čínské metafyziky. Tou je Almanach 2024 – pracovní diář.

,, pro zájemce o klasické vědy a jejich studium.“

Úkolem Almanachu je zjednodušit práci praktikům a studentům. Veškerá barevnost diáře neustále připomíná základy čínské metafyziky a pomáhá jak při studiu, tak i v konečné praxi.

Almanach má formát A5 a je vyhotoven jako náplň do karis bloků, nebo vašeho ADK diáře. Almanach obsahuje kromě klasického a praktického diáře i informace z pohledu čínské astrologie a časování, čínské medicíny až na úrovni akupunkturních bodů, feng shui a systému letících hvězd, také doporučená cvičení a ošetřování energetiky těla.

Ochutnávku almanachu pro Leden / Január 2024 naleznete ZDE.

Celý Almanach je navázán na koncept vývoje Qi, změny sezón a proměny pěti elementů během roku, měsíců, dnů a dokonce i hodiny.

Sumář informací v diáři pro rok 2024:

 • klasický datumovník běžného diáře
 • hodinové rozpěti dnů od 5:00 do 20:00 v četně víkendů!
 • Jia Zi – kombinace kmene a větve pro každý den v barevným provedení podle wu xing
 • Hexagram dne + číslo
 • Na Yin element dne
 • Jia Zi – kombinace kmene a větve pro každou dvouhodinu
  v barevným provedení podle wu xing
 • otevřené akupunkturní body v každé dvou hodině, podle metody před nebeské Ba Gua – Chronopunktura
 • zvýraznění příznivých a negativních hvězd v každé dvouhodině – vhodné pro detailní časování a plánování
 • Ze Ri doporučeni dne.
 • popis vnitřních orgánů vhodný na terapii z pohledu klasické čínské medicíny
 • uvedení ročních – měsíčních – denních letících hvězd z pohledu Feng Shui a technik Xuan Kung Fei Xing
 • informace o aktuální Jia Zi kombinaci roku, měsíce, Jie Qi – sezónního období
 • prostor pro týdenní plánovaní
 • zvýraznění začátku nového měsíce, doporučení ve cvičení a ošetření energetiky těla
 • kompletní vysvětlivky!
 • informační dvou kartu se sumářem dnů z pohledu Ze Ri – časování
 • dvě informační karty s přehledem celoročního astro a sezónního přehledu (rychlý náhled na začátky měsíců, sezón, sezonních období, hexagramů sezón…)
 • vládnoucí divize pro daný měsíc a sezónu
 • vztahy šesti znamení s aktuálním dnem pro jednoduché plánovaní

Video jak používat Almanach a co vše je v něm obsazeno.

Součástí diáře jsou 12 + 2 naučné karty pro tisk 2024 z pohledu časování, astrologie a feng shui. Pro každý rok bude vyhotoveno minimálně 12 karet, pro každý měsíc jedna, plus doplňkové karty. Celkem tak bude vyhotoveno minimálně 70 karet, které v průběhu následujících 6 let vytvoří kompletní sérii karet, jejichž informace bude možné používat opakovaně jako nekonečný kalendář.

Další karty, které jsou součástí každého ročníku, budou popisovat sezónní období, doporučení a cviky. Rovněž zde bude vytvořen koncept obrázků s afirmacemi pro jednotlivá sezónní období, celkem 24 každý rok. Již teď se malují originální obrázky pro ročníky 2025/2026. Tyto budou také použity do nástěnných kalendářů a budou vás provázet celým rokem.

Součástí jsou i vysvětlivky, astro přehled celého roku, Ze Ri (časováni) celoroční přehled pro praktiky a další informace. Almanach bude zároveň neustále vyvíjen a postupně doplňován o požadavky od vybraných praktiků v čínské metafyzice.

Tak jak bylo zmíněno, celý diář bude technicky vyhotoven jako náplň do karis bloku, se čtyřmi dírkami. V případě nutnosti lze objednat i formát se šesti dírkami. Toto, ale bude nutno předem nahlásit a počítat s možným navýšením ceny. Rovněž v případě požadavku, bude možné získat diář ve formátu A4. Tento se ale bude tisknout pouze na osobní žádost. Technický rozměr výplně karis je univerzální a proto si almanach můžete umístit do jakéhokoliv karis bloku dle vašich představ.

,,diář si můžete taky svázat kroužkovou vazbou tak pro práci,
jako i pro archivaci“

Do dalších ročenek plánujeme i výrobu vlastních – kožených obalů a to dokonce v šesti různých barvách. Formát karis nám z technického provedení připadá jako nejpraktičtější a to i proto, že je propojen s projektem naučných karet (info ZDE). Diář tak lze bez problému prakticky rozšiřovat, v průběhu roku přidávat nebo ubírat jednotlivé naučné karty, doplňovat běžně sehnatelné poznámkové listy, ale také volně tisknutelné týdenní doplňkové listy s problematikou čínské metafyziky. Týdenní listy budou sehnatelné ZDE.

Dostupnost a distribuce almanachu započne v druhé polovině Ledna 2024. momentálně se dokončují poslední úpravy pro tisk. Diáře se budou dát koupit přímo na přednáškách, trénincích nebo seminářích Real Feng Shui CZ a školy Wu Gong , nebo objednat on-line. Pokud byste chtěli Almanachem někoho obdarovat, je možné jej poslat přímo, nebo vystavit dárkový poukaz.

Dárek. Součástí každého objednaného almanachu bude brožura s informacemi o novém roku Dřevěného Draka, který začne vládnout 4.2.2024.

Budeme rádi, za vaši následnou zpětnou vazbu a také návrh toho, co byste sami v almanachu rádi viděli.

Cena: 1190 Kč/ 45Eur + poštovné a balné
– celkem 346 informacemi nabytých stránek
173 listů
slevové kupóny pro almanach 2025, studium i služby

Všechny další informace získáte na telefonním čísle 724 773 861 , případně na infowugong@gmail.com  zde prosím zadávejte i své OBJEDNÁVKY.

Těším se na společnou tvorbu a vzdělávání se i pomoci tohoto projektu.

Peter Fridrich – tvůrce a spolurealizátor.