Červenec – měsíc Kozy ve Feng Shui a v Astrologii ( 7.7.-6.8.2021)

Milý příznivci Feng Shui a Čínské Astrologie. 7.Července, nám dle Čínské Astrologie, začne měsíc Kozy. Je to měsíc Dřevěné Kozy. Koza reprezentuje poslední část léta a již velmi slabého ohně. Je to energie babího léta, s přicházející energii podzimu a kovu. Přívlastek ,,Dřevěná“, dostal měsíc na základě interakce 12tich znamení a 10ti nebeských složek. Těchto kombinací je 60 a další stejná kombinace, nastane až v červenci 2026.

Podpora měsíce:

Koza reprezentuje konec Léta, které dle Čínské Metafyziky začalo měsícem Hada 5. Května a končí měsícem Kozy 6. Srpnem. Léto ve všeobecnosti představuje element Ohně. Teď už ale máme léto na ústupu a nabíráme jeho poslední výraznější energii.  Energie Července – Dřevěné Kozy je energie, která se s mírným napětím snaží vyvážit sama v sobě. Koza ve všeobecnosti podporuje dobrou komunikaci, intuici, společenskost, podporu. V tomto stavu nebesa ještě vyzívají Kozu projevit se, být v pohybu, ale tento pohyb je již velmi slabý a nesrovnatelní s předcházejícím měsícem Koně. Dřevěná Koza podporuje výraznou společenskost, extrovertnost, sdílení, aktivitu, svéhlavost, radost z výher, fyzickou činnost. Děti, které se narodí v tomto měsíci, budou mít přirozenou praktičnost, flexibilitu, vrozenou taktiku, komunikativnost, budou mít přehled ve věcech, mohou být dobrými sportovci a budou mít smysl pro spolupráci. Měsíc narození reprezentuje i naší kariéru, to znamená že u těchto lidí bude schopnost strategického myšlení a vhodné spolupráce klíček k dosažení úspěchu…

Měsíc ve spolupráci s Rokem:

Rok 2021 je rokem Kovového Buvola. Buvol je poslední znamení zvěrokruhu a patří k nejpomalejším energiím. Proto i letošní rok jde velmi ztuha a je spíše vhodný na všeobecné uchovávání a sbíraní informací, energie a plánování. Koza má již velmi kontrolovaný, ale systematický, často účelově tvořený pohyb. Její vztah s Buvolem je ale konfliktnější. Buvol je na úrovni času a prostoru, přesně v opozici Kozy. Toto vytváří jistou pomalost, překážky, jdeme proti proudu.  V pozitivním je to ale i učení se jak dané překážky zvládnout. Mnoho věci z našeho života může odcházet, měnit se. Je potřeba nebojovat s tokem, ale snažit se pochopit jeho význam a možnosti. Všeobecně lidé narození ve znamení Kozy, mohou pociťovat určitou těžkopádnost a pomalost, nebo odebírání věcí se života. Je vhodné, důležité věci odložit na rok příští.

Prostor a Čas:

Čínská Astrologie je nedílnou součástí Feng Shui, jakožto nauky o vnímání prostoru. Vše co odčítáme v čase, vnímáme a podporujeme i prostorem.

Nový měsíc, přináší novou podporu v rámci prostoru. Popíšeme si zde jenom ty nejvýraznější. Sever: Zde je vhodné v průběhu července umístit silnější kov. Sever jakožto vodní sektor, je výrazně potlačen negativní energií země. Pokud je to možné, danou oblast v červenci nerekonstruujeme, nebo vyhledáváme vhodné termíny. Západ a Jih: toto jsou v Červenci nejvíce prospěšné směry. Energie zde umístěná výrazně podporuje světový směr. Západ dává možnost vytvořit si jisté finanční zásoby, nebo nastartovat pasivní příjem. Jih podporuje vzdělávání, zvládání zkoušek, nabírání nových informací. Podpora a projev partnerských vztahů, zvýšená charisma.  Jihozápad a Východ: obsahuji konfliktnější interakce. Oba světové směry hostí kovovou energii, která s ročními vlivy vytváří spíše konflikt a napětí. Doplňte zde misku, nebo vázu s vodou. Je dobré ošetřovat vztahy mezi syny a otci, a mezi matkami a dcerami. Vše samozřejmě vnímáme i z praktického důvodu. Pokud se daný světový směr nachází ve WC, koupelně, skladu, neřešíme tyto prostory, neoživujeme je.

Popis a rozložení osobního prostoru, si můžete připomenout ZDE:

Nebo zhlédnout video na toto téma.

Čas:

Na úrovni času, se snažíme využívat velmi prospěšný dny k tomu, abychom mohli naplánovat ,,velmi důležité“ události ve svém životě. K těmto úkonům můžete použít Diář na měsíc Červenec.

Komplet diář i s vysvětlivkami si můžete stáhnout ZDE.

 V diáři vidíte popis jednotlivých dnů v měsíci, jejich pracovní názvy, které již sami o sobě definují kvalitu a použití daného dne, určité doporučení a také symboly dalších znamení. Barva znamení představuje:  Zelená – podporu pro…  Oranžová a Červená oslabení a zpomalení pro…

Ve všeobecnosti, pokud jste ve znamení Kozy, Prasete nebo Zajíce. Představuje pro vás Červenec, výraznou podporu a sílu. Vyhledávejte dny s těmito znaky pro svůj prospěch. Naopak vyhýbejte se dnům Buvola a Krysy, které představují určitý konflikt s aktuálním měsícem.

Pokud máte zájem získat výraznou podporu pro zahájení něčeho důležitého ve svém životě, použijte naplno dny: 1.7. a 26.7. – Dny Stability: vhodné hlavně na aktivity s dlouhodobou perspektivou, konstrukční a stavebné práce, sňatek, podpis smluv, dotažení do konce, nábor pracovníků….

5.7. – Den Úspěchu: aktivity vyžadující úspěšný start a příznivý výstup, svatba, obchodní kontrakty a nabídky, lékařské ošetření, začátek stavebních prací, stěhování se do nových prostorů…

22.7. – Den Založení: vhodný na žádost o ruku, nastartovaní nové práce, začátek nové pozice, zahájení obchodních jednání, ošetření u lékaře, cestování, nástup do školy, kurzu, tréninku, zahájení nové stavby…

31.7. –  Den Přijetí: vhodný pro přijetí odměny, start nového kurzu, tréninku, vzdělání, žádost o povýšení v prácí, nabídka k manželství…

Zdraví:

V červenci je nejvíce ohrožen systém krevního oběhu elementu ohně. Oheň, horko, rudá barva a vysoká fyzická aktivita vládne po celý měsíc. Krevní oběh je uzavřený systém, který je tvořen zejména srdcem a cévami. Malý srdeční oběh cirkuluje krev mezi srdcem a plícemi a nabírá kyslík, kdežto ve velkém krevním oběhu krev proudí ze srdce do zbytku těla a zásobuje kyslíkem a živinami buňky celého těla. Oběhový systém tedy působí na všechny tělesné orgány, a to jako systém, který přivádí do buněk potřebné živiny, kyslík, hormony, enzymy, teplo, apod., tak i jako pohlcovač zplodin a nežádoucích látek, které odvádí do detoxikačních orgánů, jako jsou ledviny či kůže. Udržuje stále vnitřní prostředí našeho těla v rovnováze a to jak z pohledu obecně živin či odpadů, tak i z pohledu termoregulace.

Jak se oslabení krevního oběhu projevuje ?Mezi 19. – 21. hodinou je nejsilnější energie krevního oběhu, nejslabší pak ráno mezi 7. – 9. hodinou. Oslabení krevního oběhu se projevuje především změnou srdečního rytmu či tepu, poruchami spánku, celkovou tělesnou slabostí, výskytem křečových žil, hluboké příčné praskliny na jazyku, poruchou srážlivosti krve, kornatění cév, ztěžknutím a mravenčením končetin, křečemi dolních končetin a zejména také vysokým či nízkým krevním tlakem. Lidé s nízkým tlakem jsou převážně Yinoví, mají chladné končetiny, trpí závratěmi až sklonem k omdlévání. Jsou to lidé pasivnější, hůře zvládají životní překážky a výzvy a vyhýbají se konfliktům. Je nutné více rozproudit krev a to jak pohybem, tak i uvědoměním si své zdravé hodnoty a důležitosti.  Yangoví, mají tlak vysoký, trpí na bolesti hlavy a bušení srdce. Často jsou plný napětí (někdy až velkého duševního přepětí), libují si v konfliktních situacích, jsou silně dominantní, jejich energie je velice silná a rychlá, což však také znamená, že velice zkracují životnost svého srdce. Zde je na místě se více zklidnit, připustit, že i názory či úkoly ostatních jsou důležité, přijmout svoji postradatelnost a být k sobě více upřímní a více se sladit se svým duchovním srdcem.

Potraviny:Zcela zásadní je odlehčit jídelníček, tzn. vyvarovat se všem tučným pokrmům a omezit solení. Sůl krevnímu tlaku skutečně neprospívá. V těchto horkých dnech je důležité dostatečně zásobovat naše tělo tekutinami. Samozřejmě bez cukru a alkoholu. Ideální je voda, ne moc studená, s trochou máty a citrónu, čaj rooibos nebo naředěné čerstvě vylisované šťávy z ovoce.

  • pohanku, obilné klíčky, kukuřice a rýže, přísun omega 3 mastných kyselin (lněný olej, rybí tuk, vlašské ořechy, dýňová semínka, ryby jako makrela, losos, pstruh, tuňák) spolu s antioxidanty rozpustných v tucích (vitamín E, karoteny).
  • Jako zdroj luštěnin používejte mungo, sóju či červené fazolky adzuki. Co se týče mléčných výrobků, je lepší se více zaměřit na ovčí a kozí produkty v čerstvé formě.
  • V tomto teplém období konzumujte zeleninu v jakémkoliv velkém množství, zejména listovou, která má super pozitivní účinek na krvetvorbu. Dále pak rajčata, červenou řepu, okurky, špenát, brokolici, květák, ledový či hlávkový salát, čínské zelí, hrášek, fazolové lusky, artyčoky, jakoukoliv, která je nyní dostupná. Dle zásad zdravého talíře by zelenina měla zaujímat půlku Vašeho talíře. Ovoce konzumujte sezónní nebo dle lokality, ve které se právě nacházíte.
  • Na krevní oběh působí dobře také řada koření, zejména skořice, barevný pepř, hřebíček, fenykl, koriandr, majoránka, kmín či rozmarýn.
  • Z bylinek  meduňka, kopřiva, sedmikráska, smetanka, bříza, divizna, vřes, kostival, řebříček, třapatka, rakytník, rozrazil, ginko biloba, černý bez, apod.
  • K úpravě krevního tlaku dobře slouží výluh z česneku medvědího nebo nálev z hlohu obecného. Hlídejte si dostatek minerálů, jako je vápník, hořčík, zinek a draslík.