Kapka učení 16: Police nad hlavou

Před pár dny jsem řešil Feng Shui posudek, rodinného domu, kde jsem se setkal s jednou věcí, se kterou jsem již déle nepracoval, nebo jsem se s ní nesetkal. Takže to bylo zároveň dobré osvěžení v základních principech formy a tvarů.

V ložnici nad postelí v úrovni hlavy, měli manželé standardně umístěnou poličku. Zprvu bych tomu ani nevěnoval pozornost, pokud mi klientka neřekla, že oba s manželem, mávají problémy s krční páteři. Pak jsem si všiml na dané poličce, něco velmi zvláštního.

Polička byla zmontovaná ze dvou částí, a uchycená z každé strany o skříň. Zřejmě slabá kvalita, nebo stáři poličky spolu s doplňky sošek, způsobili prohýbání poličky v jejím středu, u společného spoje. Tímto vznikalo mírné ,,V“, které přímo ukazovalo dolu.

 

Problém je očividný. Jednoduše všichni jsme vnímavé bytosti, které reagujeme nějak na vnější vlivy. Jaké byla reakce v tomto případě? Podvědomě manželé uhýbali tlaku, který na ně padal. Dlouhodobý tlak vás naučí spát křivě, v křeči, pod tlakem.

Projev: bolesti hlavy, bolesti krční páteře, nespavost, nervozita, mrzutost, nebo nepochopitelný útěk na jiné lůžko…

Doporučeni: odstranit. Neexistuje žádný, prakticky ani logicky nutný důvod (pokud nejde o život), aby tam ta police byla.

To stejné platí o umísťování těchto věcí nad posezením, pracovním stolem, vstupem do důležité místnosti, či hlavního vstupu. Jednoduše všude tam, kde se nacházíme déle, nebo kde potřebujeme lehký průtok energie.

Další den, od analyzovaného domu, se mi stala jedná vtipná věc. Kamarádka se mne ptala, jestli nevím co by ji pomohlo, že ji bolí krční páteř. Tak jsem se ji z legrace zeptal, jestli nemá nad postelí poličku. Řekla, že má a jak to vím? Myslím, že čelist nám padla oběma. 😀

 

 

Napsal: Fridrich Peter

zdroj obrázků: https://pin.it/4jr63rvav2wmqi, geometrický obrázek – Fridrich Peter