Květen ve Feng Shui – Had versus Prase

Aktuální měsíc Hada, je něčím velmi zajímavý. Zdvojnásobují se v něm časoprostorové vlivy, o kterých jsme se bavili na přednášce o novém Čínském roce. Takže si uděláme malou rekapitulaci a připomenutí.

Budeme se bavit o systému letících hvězd, z pohledu jejích proměnlivosti v průběhu let a měsíců.  Systém letících hvězd je stará a velmi oblíbená technika ve Feng Shui praxi profesionálů i laiků. Každá jedná hvězda bude znázorněná číslem a její charakter a interakci v daném světovém směru si popíšeme.

Na obrázku vidíte rozložení hvězd v letošním roce. A čím je tedy měsíc Hada tak výjimečný? Všechny hvězdy jsou zde zdvojené a tak je každý světový směr pod vlivem 2x dobré hvězdy , nebo 2x obtížné hvězdy. Proto je vhodné tuhle sílu využít. Měsíc hada trvá od 6.5. do 5.6.2019. Je to první měsíc Léta, z pohledu Čínské astrologie. Další letní měsíce jsou zosobněný Koněm a Kozou (červen, červenec).

 

Tak jak jsem řekl, každému světovému směru vládne každý rok jedná konkrétní ,,roční hvězda“. Připravte si půdorys své nemovitosti a rozkreslete si v něm světové směry. Jednoduchý návod, jak na to, naleznete ,,Zde“. 

Centrum:

Základem letošního rozvržení je bílá hvězda 8, která je jednou z nejkvalitnějších a neprosperujících hvězd vůbec. Tahle se letos nachází v centru. V základu tahle hvězda napomáhá ,,k vytrvalosti, úspěchu, prosperitě, bohatství, více možnosti k vydělávaní financí“ . 

Centrum i Hv.8, obsahují stejný element ,,Zem“, proto jsou si navzájem podporou. Pokud chcete danou hvězdu více aktivovat, umístěte zde letos a hlavně v měsíci Hada aktivátor, který bude tuhle kombinaci podporovat. Nejlépe oheň, solní lampu, prvek země, nebo fontánku jako aktivní stimul. Udržujte centrum čisté a prostorné, bez zbytečností. Roční vliv 8ky taký přináší podporu ve stabilitě, výživě, klidu, vnímavosti, citlivosti, bezpečí, společenskostí… Jsou to vlastnosti země jako takové.

Tím že jsme na začátku léta, je to intenzívní ohnivá energie, která ještě více tuhle zem aktivuji.

 

Severozápad:

Do oblasti severozápadu přišla hvězda 9. Ohnivá, pozitivní hvězda. Její vztah s daným světovým směrem je trochu složitější. Její základní přínos je ,,propagace a sláva, hlavně za pomoci výše postavených lidí“.

Její oheň je ale náročnější pro kovový Severozápad. Je to směr vhodný letos spíše pro ženy než pro muže. Jako muži, hlavně nejstarší, hlavy rodiny…, můžeme pociťovat více nervozity a neklidu.  Pokud ale chceme využít kvalitu této hvězdy, je nutno se naladit na teplo tohoto symbolického ohně, žít více spontánně, radostněji, nebát se rozehřát chladnější tvrdší kov uvnitř nás. pokud by napětí bylo neúnosné, nebo by vznikali zdravotní potíže hlavně v oblasti plic, umístěme do této oblasti prvek Země (keramika, kámen), jako určité uklidnění, přemostění, lehčí schopnost danou kvalitu využít.

Západ:

Na Západě máme bílou hvězdu ,,1″, další z pozitivních hvězd. Je to hvězda která přináší podporu ,,v inteligenci, moudrosti, podporu dobrého jména a pověsti, také cestování a přináší rady a pomoc od mentorů a učitelů“.

Západ přímo podporuje tuhle hvězdu. Západ představuje kov a hvězda je vodní. Západ patří nejmladším holkám v rodině. Z tohoto pohledu Voda přináší podporu pro projev, výstup, posunutí se dál, často za pomoci mentorů, podporovatelů, pomocníků z vyšších sfér…

U aktivaci všech hvězd platí pár zásad. Jejích vliv automaticky vstupuje do naších životů, pokud místnost kde se nachází konkrétní světový směr, je naplno využívaná a není uzavřená (wc, koupelna, sklad…). Zvýšená aktivace nastává funkcí hlavního vstupu, sporáku, krbu. Účelově tenhle stimul můžeme zvýšit umístěním aktivátoru, pohyblivého doplňku, světla, ohně, posilujícího elementu.

Jihozápad:

Jihozápad obývá letos velmi silná a nebezpečná hvězda žlutá ,,5ka“.  Je to vliv, který při svém vybuzení přináší nehody, nebezpečí, finanční ztráty, nestálost, agrese, prchavost…“

Jihozápad je z tohoto pohledu nevhodný světový směr na dlouhodobý pobyt, na rekonstrukce a výkopové práce. Na oslabení tohoto vlivu umístěte do dané místnosti větší prvek kovu (socha, váza, mísa, zvonkohra – mosaz, bronz, měď, těžký kov), omezte zde používání ohně a umísťujte méně rostlin, nejlépe žádné.

U deaktivaci všech negativních hvězd platí pár zásad. Jejích vliv se automaticky ztrácí, pokud místnost kde se nachází konkrétní světový směr, je uzavřená (wc, koupelna, sklad, archív, málo používaná místnost, pokoj pro hosty, chybějící část domu…).

Jih:

Na Jihu se nachází Jadeitová ,,3ka“. Je to energie pohybu, ale i stresu a konfliktu. Je pružná ale i agresivní.  Může tak přinášet konflikty, stres hádky, jako i pohyb a dynamiku…

Vztah mezi hvězdou 3, která je spíše negativnější a Jihem jako ohnivým směrem, je velmi vyvážen. V základě na kontrolu teto hvězdy používáme vliv ohně. V tomto případě Hovoříme že Jih přímo tuhle hvězdu spaluje, vyčerpává. V případě že by jsme přece jenom pociťovali zvýšený stres v tomto období a přímo i využíváme danou místnost, doplňte zde prvek ohně (svíčka, aroma lampa…). Jih patří prostřední dceři. 3ka hovoří o zvýšeném pohybu, aktivitě, pružnosti, zvýšené chuti k pohybu. Pozorujme taky funkci šlach, nohou a jater, ošetřujme jejich funkčnost.

Jihovýchod:

Na Jihovýchodě máme hvězdy ,,7″. Je to červená 7ka, rivality a krádeží, která může přinášet verbální konflikty hlavně mezi ženami, starší a mladší sestrou, starší a mladší ženou.

Sedmička je kovová hvězda s akcentem ohně. To znamená že bodá a ubližuje do hloubky. Přináší taky krádeže a proto pokud musíme využívat místnost kde se nachází, výrazně ji oslabujeme vodou. Čím větší objem tím lépe. Pokud jste tak již učinili na začátku roku, doplňte zde v tomto měsíci i nějaký další vodní symbol (barva, koberec, obraz vody, menší projev skutečné vody). Pozor ale aby voda nebila aktivní, v pohybu (akvárium, fontánka…).

Jihovýchod patří prvorozeným, nejstarší dcerám, dospělé ženě, ne nejstarší v domě. Platí být vnímavější v komunikaci, nedat se vyprovokovat ke konfliktům.

Východ:

Východ obsahuje letos hvězdu ,,6″. Bílou hvězdu autority, moci, síly a dobrého jména. Přináší podporu v těchto oblastech, ale také vliv výše postavených lidí, schopnost systematické, koncentrované činnosti.

 

6ka jakožto bílá hvězda je pozitivní, ale přichází s velkou sílou do oblasti kde moc, síla, pevnost a zákon, nejsou moc vítané. 6ka patří dospělému muži, otcovi,, šéfovy… 3ka – Východ ale patří nejstaršímu synovy. Východ je velmi aktivní, nezastavitelné, pohyblivé dřevo, rychle neochotné podvolit se. Každý prvek má jasno ve svých názorech a projevu a proto to může být někdy boj. Zároveň je to období kde se oba prvky mohou navzájem vela naučit. Pro zjemnění možných nedorozumění a tlaků, je v hodné do této oblasti umístit prvek vody. Voda klidná, například váza plná vody, doplněná bambusem, plavající kytkou,   nebo dno vyplněné polodrahokamy, mušlemi…

Severovýchod:

Na severovýchodě máme hvězdu 2. Je to černá hvězda nemocí a napětí. Kromě zdravotních potíží, stagnaci a zpomalení, může také paradoxně podpořit schopnost shromažďovat finance, informace, energii…

Systém letící hvězdy fungoval i jako divinační – věštecký nástroj. Takže můžeme vlivy daných interakcí předvídat, ale také zpětně porozumět tomu, co se v té které době dělo. Pokud máme pocit že se zhoršili naše zdravotní potíže, hlavně pokud máme ložnici na severovýchodu, oslabíme vliv 2ky výrazným kovem, tak jako u 5ky na Jihozápadě.

Využívejte stability země ale dávejte si pozor aby z toho nevznikla stagnace.

Sever:

Sever v sobě letos uchovává zelenou hvězdu 4, hvězdu akademického úspěchu, studia, kreativity a romantiky. Přináší také podporu  umění, v psaní, akademické úspěchy, zvýšení romantiky ve vztazích.

4ka je velmi prospěšnou hvězdou, tvořivou, měkkou, přizpůsobivou. Využijte naplno její vliv. Pokud máte na severu studovnu, pracovnu…, je možné že budeme mít více chuti do učení, psaní, tvorby, nebo zahájíte nějaký kurz, studium, rekvalifikaci. Pokud hledáte partnera, nebo chcete podpořit svůj aktuální vztah,můžete zde jemně umístit prvek vody. naopak pokud máte pocit že se již ve zmíněných věcech ztrácíte, použijte prvek ohně a oslabte tak vliv této hvězdy.

 

Na závěr ještě jedna zajímavá informace. Kromě ročních, či měsíčních vlivů, máme také denní a hodinové interakce. Zde se již dostáváme hodně do oblasti astrologie. V měsíci Hada, máme tři dny, které v sobě nesou totožní kvality jako energie roku a měsíce. Jsou to dny 13.5., 22.5. a 31.5.

Je to velmi intenzívní vliv. Vyberte si oblast, nebo hvězdu, která Vás nejvíce zaujala a udělejte v tomto prostoru malou změnu. Stačí úklid, odtáhnout nábytek, utřít prach, přidat malý doplněk. V diáři na Květen si přečtete na co jsou dané dni dobré a udělejte to.  Pokud Vám nepřišel diář e-mailingem, podívejte se naň zde.

 

 

napsal: Fridrich Peter