Měsíc Koně v roce Prasete

 

 

 

 

 

 

 

 

午 – Wu – Kůň: charakter  znamení

6.6.2019 začal měsíc Koně. Je to měsíc kovového koně ( 庚午 geng wu). Minulý měsíc, dle čínské astrologie byl měsícem Hada – začínajícího léta. Kůň reprezentuje vrchol léta, maximální projev ohnivé kvality.

Je to plně projevující se oheň, nezávislý, jasný, charismatický, nespoutaný. Tyhle vlastnosti budou mít na nás vliv a také budou formovat všechny děti, které se v červnu narodí. Budou vnímat spirituální svět, estetiku, krásu. Kůň je taky nadšený, empatický i  individualistický, ale také schopný ovlivnit mnoho lidí, inspirovat je , vést je. Je to charismatický vůdce.  Tím že je to měsíc kovového koně , je mu vlastni i přísnost a autorita ale i smysl pro volnost a toleranci. Uvnitř mohou probíhat rozpory a napětí. Vše bude záležet od schopnosti balancovat tvrdost kovu a sálavost ohně.

Kůň – Dračí hvězda

V tomto roce má Kůň zvláštní postavení. V roce prasete představuje takzvanou Dračí Hvězdu, nazvanou i ctnosti Draka. Kaligrafie pro Draka je znázorněná i na titulním obrázku červeně.  Drak je nejsilnější zvíře, které přepájí nebesa i zem. Astrologicky je to velmi silná hvězda, která minimalizuje nebo plně oslabuje negativní vlivy. Drak vnáší pořádek do chaosu, podporuje úspěchy v životě. Člověk má velkou sílu, odvahu a nebojí se překážek v životě. Napomáhá  pohnout s těžkýma a zacykleními věcmi v životě. Dračí síla představuje symbolicky Yangové dřevo, to znamená aktivitu, dynamiku, pružnost a rozhodnost ve všem co potřebujeme. Je to podpora v oblasti financí, dosahování růstu, pohybu, překonání překážek, získání půjček… Tento vliv je aktivní v čase ale i v prostoru. Pro další podporu,  vyhledejte oblast Jihu, přesněji jeho střed a udělejte zde nějakou změnu, doplňte hybatel – svíčku, lampu, sochu, kámen, nebo natočte svůj pracovní stůl, nebo postel v tomto směru…

Přítel Kůň

Kůň představuje astrologicky silné spojení s Tygrem , Psem  a s Kozou . Pokud jste se narodily pod vlivem jednoho s těchto znamení, bude pro vás červen výrazně vyživující a podporující. Taky vyhledejte a využívejte tyhle ,,dni“ pro plánování důležitých událostí ve svém životě. Velmi specifickou podporu přinášejí hlavně dny Kozy. Hledejte tento znak ,,未“v diáři pro aktuální měsíc.

Vliv daných znamení můžete hledat i ve svém měsíci, dni a hodině narození.

Feng Shui

Na úrovni prostoru, v systému letících hvězd, máme 3 zajímavé sektory. Je to oblast Severu, Severozápadu a Západu.

Sever: dvě dřevěné kvality (hvězdy). Jedna yinová, měkčí druhá yangová, aktivnější. Spojení ženského a mužského principu v tvorbě, v romantice ale i v dynamice a v růstu.

Severozápad: Vyvážení ročního ohně, podpora nejstarších mužů v domě, otců, hlav rodiny… Podpora financí přes dobré jméno a slávu. Výrazně harmonická a spolupracující kvalita prostoru a času.

Západ: Oheň a Voda, nebesa a zem. Spojení cestování, vzdělání a moudrosti se šťastnými událostmi, podporou učitelů a rádců, sláva dobré jméno na základě naších znalosti a dovednosti.

Udělejte v těchto oblastech výraznější úklid, malou změnu, doplněk, vnímejte tyhle oblasti, meditujte zde klidně i s kafe nebo čajem :).

Jak popsat a rozdělit prostor, si připomenete zde.

Diář pro měsíc Koně:

Podívejte se na kvality jednotlivých dnů. Využijte je ve svůj prospěch. Zde si můžete stáhnout diář pro Červen. Naleznete zde i další doplňky. Pokud máte nápad, anebo potřebu jak by bylo vhodné diář upravit, napište mi :).

 

 

napsal:

Fridrich Peter