Měsíc Tygra a Příprava na nový rok zemního Prasete.

4.2.2019 nám začíná nový solární rok z pohledu Čínských astrologických principů. Nový rok začíná měsícem Ohnivého Tygra. Tygr je zároveň prvním měsícem Jara a představuje tak symbol růstu, aktivity, dynamiky, síly, chuti růst a rozvíjet se, přesně jako rostlinka, která vykukne z pod sněhu a je připravená na nový růst.

Tygr nás vybízí k novým začátkům, k akci, ke tvorbě. Zelená a červená barva představují element dřeva a ohně. Dřevo podporuje oheň, zemská energie podporuje nebeskou.  V praxi to znamená, že to co bude vytvořeno, bude lehce přetaveno, zviditelněno. Buďte aktivní, tvořte, plánujte a nebojte se to ukázat. Energie nebes zde bude nápomocná.

 

Termíny:

Tak jak každý měsíc, skýtá Únor pár výjimečných termínů, vhodných na začetí a uskutečnění důležitých úkonů.

7.2.2019: den Prasete v měsíci Tygra. Tygr a Prase, představují pozitivní kombinaci. Tento den má i velmi silnou energo informační vazbu s rokem Prasete a dostává se tak do skupiny výjimečných dnů, které příznivě podporují většinu našich aktivit. V diáři k Únoru, naleznete, že tento den nese název Přijetí. Je to skvělá podpora pro získání odměny, začetí nového studia, žádost o povýšení v práci, nová práce i podpora pro manželství…

12.2.2019: den Draka v měsíci Tygra. Tento den je rovněž velmi silně svázán s energií roku. Den Plnosti, výrazně napomáhá k získáni hojnosti, vydatností, štědrosti. Je to vhodný den na otevření nových akcí, obchodu, business.

Velmi zajímavé jsou i dny 6. a 20. Únor. Oba dva dny kromě pozitivních vlastností, mají i velmi výraznou časoprostorovou spojitost. V těchto dnech se zdvojnásobí energetické vlivy v naších domácnostech a tohle je dobré využít. Zaměřte se na oblast jihozápadu a udělejte zde malou změnu (úklid, nový obraz, doplnění světla)…, cokoliv co osvěží tento sektor. Bude to zajímavý stimul, pro příjem nových možností prosperity.

Příprava na nový rok:

Ještě pár věcí, které by bylo vhodné sehnat si k novému roku a k vašemu Feng Shui. V průběhu Únoru, proběhne pár přednášek, kde se dozvíte hlubší informace o novém roce. Na co dát pozor, co naopak naplno využít, jak ošetřit svůj prostor a správně využít daný rok. Také o tom budu psát v dalším e-mailingu.

Co se týče Feng Shui, nazvěme to jako alchymie prostoru. Vybavte se pár prvky, které mohou být tak praktické jakož i designové. Poohlížejte se po kovovém doplňku (zvonkohra, socha, mísa, váza…). Ohnivém doplňku (svíčka, aróma lampa…). Prvku vody (váza nebo mísa s vodou…). Také pokud máte a můžete umístit prvky aktivní jako akvárium, fontánku, svítící lampu ze soli, nebo z polodrahokamů, nebo jiný aktivní prvek – oprašte ho, opravte, přichystejte k fungování.  🙂

 

Měsíc a rok, pár info na závěr:

Tygr a Prase představují jednu s nejsilnějších harmonických kombinaci. Podporují partnerství i aktivitu a tvorbu. V tomto vztahu musí zároveň být vše vyvážené, aby konečný výstup, nepůsobil destruktivně.  Tvořivost a akce je podpořená výrazním vlivem elementu dřeva, který zde plyne ze všech směrů. Nezapomínejte ale na radost, spontánnost, důvěru a netrapte se nad neúspěchy a pády. Je nutné zachovat flexibilitu tohohle dřeva. Ošetřujte své šlachy (příjem olejů, masáže, cvičení..), játra a žlučník. Tygr  zároveň ovládá i Plíce. Tyhle budou mít nejvíce energie. Dýchejme ale pozorně, nevnášejme do života roztěkanost, roztržitost, smutek, emoční nestabilitu… Energie plic je v maximu, kdežto Nejvíce oslabený orgán bude močový měchýř.  Pozor na strach, přetížení, myslet na relax, dbát na stravu s dostatkem tekutin, méně věci kontrolovat – více vnímat.

Napsal: Fridrich Peter