Celoroční otevřený kurz Qi Gongu 2023

Zveme vás na zcela nový projekt v oblasti cvičení Qi Gongu a všeobecných pohybových aktivit.

,,do kurzu můžete vstoupit kdykoliv v průběhu roku“

Nosnou částí Qi Gongu bude praxe 24 sezónních cviků, ale také teorie ke 24 solárním obdobím. Je to cyklus, který se neustále opakuje. Jeho zahájení není nutné hned k prvnímu období, což je 4.2., ale můžete začít cvičit prakticky kdykoliv. Když začnete cvičit v květnu, celý cyklus se vám uzavře v dubnu příštího roku.
Celá praxe má název 24 sezónních cviků podle Chen Tuana. Jedná se o 24 jednoduchých pozic. Postupně každý 15. den se začíná cvičit jedna z pozic. Tyto jsou navrženy tak, aby podporovaly a posilovaly organismus člověka při proměně jednotlivých sezón a krátkých časových obdobích  v průběhu celého roku.  

Úkolem celé výuky je komplexnost ve východních naukách a to z pohledu Qi Gongu, klasické čínské medicíny, Feng Shui, astrologie a meditace.

Chen Tuan byl taoistický mistr a je též znám jako „Spící nesmrtelný“. Narodil údajně 10. října 871 na území dnešního Luyi v provincii Henan.
Od dětství byl veden ke vzdělání. Proslul znalostí konfuciánských klasiků, buddhistické filosofie, historie, astronomie, lékařské vědy a také Knihy proměn. Zkoumal praktiky učení vnějšího a vnitřního elixíru, proslul technikami meditace ve spánku. Údajně také dokázal přesně předpovídat budoucnost na základě fyziognomického rozboru obličeje a podle legendy přesně předpověděl datum své smrti.

Metodicky bude celý rok rozdělen na 4 sezónní období. Každá sezóna na 3 astrologické měsíce se svými specifickými vlastnostmi pro rok 2023, a tyto následně na 6 patnáctidenních částí – solárních období. Na začátku každé sezóny bude vypracován přehled teoretických i praktických okruhů, kterým se budeme věnovat. Co vše budeme rozvíjet se dočtete níže.

Technické informace:

Cvičíme dle časového plánu vždy v tyto dny:
Čeladná středy ráno od 8:30, Čeladná středy večer od 18:00, Frýdek-Místek čtvrtek večer od 17:00

Všechny tréninky v daném týdnu obsahují identické postupy v praxi i v teorií. V případě potřeby můžete přijít na kterýkoliv trénink. Cvičíme 1,5 – 2 hodiny, dle problematiky a potřeby.

Cena: tréninky se platí na dva měsíce předem 300 x 8/9tréninků. Platba únor/březen 2023 = 2400 Kč.
Na Začátku nového období se vždy odečtou dni, kdy se kvůli svátkům a  prázdninám cvičit nebude.
Cena za trénink pro občasně příchozí je 350 Kč/trénink.

Přihlášení a další informace:
přes odkaz zde
nebo na 724773861

,,První období a jarní tréninky jsme již zahájili 4.2.2023. Pořád se můžete přidat. Stáhněte si seznam a popis toho, čemu všemu se budeme od ´února do dubna věnovat“. ZDE

Co přesně nás čeká?

Qi Gong:
Každé setkání bude nejprve o chápaní fyzického těla a jeho možností. Budeme se snažit pochopit hybnost našich kloubů, flexibilitu našich svalů a šlach, pevnost našich kostí. Nejdříve se naučíme vnímat statiku a stabilitu těla s pomocí technik fyzioterapeutických postupů. Budeme se učit stát, sedět, chodit a následně přejdeme k pohybům, které by mohly být nazývány Qi Gongem.

Další důležitou částí bude energetické napojení těla na mysl, vědomí, prostor a čas. Budeme vnímat a používat to, co je nad námi i pod námi. Čeká nás intenzívní dechová a senzibilní praxe.  

Existuje nekonečné množství pohybových a statických forem v praxi Qi Gongu. Nemusíte znát ani jednu. Postupně budeme procvičovat všechny možnosti statických Zhan Zuang forem, dvě formy Ba Dua Yin – 8 kusů brokátů, dvě formy I jin jing svalo-šlachové formy, Liu Zi Yue – qi gong šesti zvuků, pohybovou i terapeutickou verzi, orgánovou sestavu Makkoho s propojením na vnitřní informace k energetickým dráhám a astrologickým souvislostem a mnoho dalšího.

Čínská medicína:
Na základě informací z čínské medicíny budeme probírat vlastnosti jednotlivých orgánů, jejich vztahy k dalším orgánům, patologické možnosti, způsoby a techniky ošetření, detoxikace, výživy, vhodnost stravy, bylin a hub. V propojení s astrologií si určíme přesné období, kdy je vhodné podpořit ten, který orgán, nebo konkrétní část těla či specifický akupunkturní bod.  Ukážeme si techniky moxování, Gua Sha a akupresury. 

Prostor a čas:
Přes nauky  Feng Shui a astrologie, budeme celý rok výrazně pracovat s učením 5ti elementů. Každou novou sezónu probereme teoretické vlastnosti konkrétního elementu. Budeme popisovat jeho vlastnosti, projevy, možnosti, interakci s dalšími elementy. Na úrovni cvičení budeme vnímat jeho vibrace a ve formách zdravotních meditací budeme tyto vibrace používat pro pročistění vnitřních orgánů. Z pohledu času a astrologických principů budeme vědět kdy cvičit, co podporovat, jak se sladit s energií času a prostoru, kdy nepraktikovat a kdy posílit naši praxi ve specifických časových okamžicích. 

Meditace:
Součástí kurzu bude samozřejmě i meditační praxe. Kromě zdravotních a energetických meditací se budeme věnovat Zenovým meditacím ve stylu Korejské školy Kwan Um. Každé třetí setkání bude zaměřeno výrazněji na meditační techniky.

Materiály:
Teoretické informace s postupy cvičení a další poznatky budou k dispozici ve formě již zaběhlých naučných karet. Úkolem naučných karet je zjednodušit vzdělávání v oborech čínské metafyziky, jednoduchou a zábavnou formou. Nyní se vytváří karty v oblastech Qi Gongu, Feng Shui, Astrologie, Časování, Meditací a Zdravovědy. Momentálně je k dispozici asi 200 konkrétních karet. Každá oblast má vlastní barvu orámování, která symbolicky vyjadřuje element náležející dané oblasti. Každá karta obsahuje neměnné pořadové číslo a název, podle kterého si můžete doplňovat chybějící karty. Karty jsou interním výukovým nástrojem školy Wu Gong a Real Feng Shui. Postupně vznikají okruhy, které bude možné si zakoupit jako celek i pro studenty, kteří nastupují na kurz později.

Novém kurzu všichni co mají uhrazenou platbu za dva měsíce předem, získávají všechny odevzdané karty v dané sezóně automaticky. Nepravidelní účastnící tréninků si chybějící karty mohou dokoupit za 30 Kč/kus.