Celoroční otevřený kurz Qi Gongu 2023

Zveme vás na zcela nový projekt v oblasti cvičení Qi Gongu a všeobecných pohybových aktivit.

Nosnou částí Qi Gongu bude praxe 24 sezónních cviků, ale také teorie ke 24 solárním obdobím. Je to cyklus, který se neustále opakuje. Jeho zahájení není nutné hned k prvnímu období, což je 4.2., ale můžete začít cvičit prakticky kdykoliv. Když začnete cvičit v květnu, celý cyklus se vám uzavře v dubnu příštího roku.
Celá praxe má název 24 sezónních cviků podle Chen Tuana. Jedná se o 24 jednoduchých pozic. Postupně každý 15. den se začíná cvičit jedna z pozic. Tyto jsou navrženy tak, aby podporovaly a posilovaly organismus člověka při proměně jednotlivých sezón a krátkých časových obdobích  v průběhu celého roku.  

Úkolem celé výuky je komplexnost ve východních naukách a to z pohledu Qi Gongu, klasické čínské medicíny, Feng Shui, astrologie a meditace.

Chen Tuan byl taoistický mistr a je též znám jako „Spící nesmrtelný“. Narodil údajně 10. října 871 na území dnešního Luyi v provincii Henan.
Od dětství byl veden ke vzdělání. Proslul znalostí konfuciánských klasiků, buddhistické filosofie, historie, astronomie, lékařské vědy a také Knihy proměn. Zkoumal praktiky učení vnějšího a vnitřního elixíru, proslul technikami meditace ve spánku. Údajně také dokázal přesně předpovídat budoucnost na základě fyziognomického rozboru obličeje a podle legendy přesně předpověděl datum své smrti.

Metodicky bude celý rok rozdělen na 4 sezónní období. Každá sezóna na 3 astrologické měsíce se svými specifickými vlastnostmi pro rok 2023, a tyto následně na 6 patnáctidenních částí – solárních období. Na začátku každé sezóny bude vypracován přehled teoretických i praktických okruhů, kterým se budeme věnovat. Co vše budeme rozvíjet se dočtete níže.

Technické informace:

Cvičíme dle časového plánu vždy v tyto dny:
Čeladná středy ráno od 8:30, Čeladná středy večer od 18:00, Frýdek-Místek čtvrtek večer od 17:00

Všechny tréninky v daném týdnu obsahují identické postupy v praxi i v teorií. V případě potřeby můžete přijít na kterýkoliv trénink. Cvičíme 1,5 – 2 hodiny, dle problematiky a potřeby.

Cena: tréninky se platí na dva měsíce předem 300 x 8/9tréninků. Platba únor/březen 2023 = 2400 Kč.
Na Začátku nového období se vždy odečtou dni, kdy se kvůli svátkům a  prázdninám cvičit nebude.
Cena za trénink pro občasně příchozí je 350 Kč/trénink.

Přihlášení a další informace:
přes odkaz zde
nebo na 724773861

Co přesně nás čeká?

Qi Gong:
Každé setkání bude nejprve o chápaní fyzického těla a jeho možností. Budeme se snažit pochopit hybnost našich kloubů, flexibilitu našich svalů a šlach, pevnost našich kostí. Nejdříve se naučíme vnímat statiku a stabilitu těla s pomocí technik fyzioterapeutických postupů. Budeme se učit stát, sedět, chodit a následně přejdeme k pohybům, které by mohly být nazývány Qi Gongem.

Další důležitou částí bude energetické napojení těla na mysl, vědomí, prostor a čas. Budeme vnímat a používat to, co je nad námi i pod námi. Čeká nás intenzívní dechová a senzibilní praxe.  

Existuje nekonečné množství pohybových a statických forem v praxi Qi Gongu. Nemusíte znát ani jednu. Postupně budeme procvičovat všechny možnosti statických Zhan Zuang forem, dvě formy Ba Dua Yin – 8 kusů brokátů, dvě formy I jin jing svalo-šlachové formy, Liu Zi Yue – qi gong šesti zvuků, pohybovou i terapeutickou verzi, orgánovou sestavu Makkoho s propojením na vnitřní informace k energetickým dráhám a astrologickým souvislostem a mnoho dalšího.

Čínská medicína:
Na základě informací z čínské medicíny budeme probírat vlastnosti jednotlivých orgánů, jejich vztahy k dalším orgánům, patologické možnosti, způsoby a techniky ošetření, detoxikace, výživy, vhodnost stravy, bylin a hub. V propojení s astrologií si určíme přesné období, kdy je vhodné podpořit ten, který orgán, nebo konkrétní část těla či specifický akupunkturní bod.  Ukážeme si techniky moxování, Gua Sha a akupresury. 

Prostor a čas:
Přes nauky  Feng Shui a astrologie, budeme celý rok výrazně pracovat s učením 5ti elementů. Každou novou sezónu probereme teoretické vlastnosti konkrétního elementu. Budeme popisovat jeho vlastnosti, projevy, možnosti, interakci s dalšími elementy. Na úrovni cvičení budeme vnímat jeho vibrace a ve formách zdravotních meditací budeme tyto vibrace používat pro pročistění vnitřních orgánů. Z pohledu času a astrologických principů budeme vědět kdy cvičit, co podporovat, jak se sladit s energií času a prostoru, kdy nepraktikovat a kdy posílit naši praxi ve specifických časových okamžicích. 

Meditace:
Součástí kurzu bude samozřejmě i meditační praxe. Kromě zdravotních a energetických meditací se budeme věnovat Zenovým meditacím ve stylu Korejské školy Kwan Um. Každé třetí setkání bude zaměřeno výrazněji na meditační techniky.

Materiály:
Teoretické informace s postupy cvičení a další poznatky budou k dispozici ve formě již zaběhlých naučných karet. Úkolem naučných karet je zjednodušit vzdělávání v oborech čínské metafyziky, jednoduchou a zábavnou formou. Nyní se vytváří karty v oblastech Qi Gongu, Feng Shui, Astrologie, Časování, Meditací a Zdravovědy. Momentálně je k dispozici asi 200 konkrétních karet. Každá oblast má vlastní barvu orámování, která symbolicky vyjadřuje element náležející dané oblasti. Každá karta obsahuje neměnné pořadové číslo a název, podle kterého si můžete doplňovat chybějící karty. Karty jsou interním výukovým nástrojem školy Wu Gong a Real Feng Shui. Postupně vznikají okruhy, které bude možné si zakoupit jako celek i pro studenty, kteří nastupují na kurz později.

Novém kurzu všichni co mají uhrazenou platbu za dva měsíce předem, získávají všechny odevzdané karty v dané sezóně automaticky. Nepravidelní účastnící tréninků si chybějící karty mohou dokoupit za 30 Kč/kus.