Qi Gong – tří měsíční výukový kurz 1. F-M, 1.10.2018

,,Kurz ve FM je již uzavřen“

(další možnosti ke cvičení je od Listopadu ve Frenštátě p.r., nebo od Ledna v novém kurzu ve FM, pro bližší info volejte 724 773 861, nebo sledujte náš web)

 

 

Zveme Vás na intenzívní, tří měsíční výukový kurz Qi Gongu, ve F-M.

V každém kurzu se budeme věnovat jedné hlavní formě a dalším doplňkovým cvičením. Čeká nás přibližně 12 setkání, po 1,5 – 2 hodinách. Setkání bude rozděleno na teoretickou a praktickou výuku.

Doplňkové formy, nám budou sloužit na rozcvičení se ale i na nastartování energetického systému a pochopení hlubších souvislostí Qi Gongu.

Hlavní forma bude nosnou části daného kurzu a bude rozvíjet konkrétní oblast v energetice, nebo se bude účelově zaobírat  určitou vývojovou metodou ze systému starých nauk Qi Gongu. Dané formy budeme rozdělovat na vnější a vnitřní systémy.

Yi Jin Jing Qi Gong易筋(I – ťi – ťing)

První formou kterou se budeme v tomto kurzu zaobírat bude forma svalově šlachového Qi Gongu – Yi Jin Jing.

Qi Gong Yi Jin Jing, obsahuje řadu cvičení, koordinované s přesným dýcháním a mentální koncentraci. Pravidelní důsledné cvičení tohoto Qi Gongu, výrazně zlepší vaše zdraví. Čínsky znak YI 易jin 筋 znamená změnu šlach a vaziva, zatímco jing 经  znamená „metoda“. Jedná se o relativně intenzivní formu cvičení, která se zaměřuje na posilování svalů a šlach, a tak podporuje jejich pružnost a pevnost, rychlost a vytrvalost, posiluje rovnováhu a koordinaci těla. V moderní době existuje mnoho překladů a různé sestavy cviků. Klíčové prvky a pravý základ pochází z kláštera  Shaolin.

Podle legendy byl Yi jin Jing zanechán mnichem Bodhidharmou  po jeho odchodu z kláštera Shaolin, a objevili jej skryté ve stěnách chrámu, mnoho let poté, co ho opustil. Tento byl doprovázen jiným textem, Xi sui Jing.

 

 

Součástí kurzu budou i rozsáhle materiály v tištěné formě, popisující jednotlivé cviky a energetické souvislosti.

Cena:

platit za kurz lze postupně – měsíčně, nebo najednou se slevou.

1200 kč/měsíc (4 setkání)

2850 kč – při platbě předem za celý kurz (12 setkání)

 

Začínáme:

1.10.2018 o ,,18:00″,  v prostorách Medové Čajovny ve Frýdku – Místku

(pozor změna času začátku, oproti dříve plánované 16te hodiny) Setkání bude probíhat vždy v Pondělí. Po skončení tréningu, je možno účastnit se meditační praxe, ve stylu Zenové školy Kwan Um 

 

 

S sebou:

Na cvičení si přineste pohodlné – volné oblečení, karimatku, měkkou obuv s bílou podrážkou, nebo také můžete cvičit naboso…

Počet cvičenců v kurzu je omezen na 10. Rezervujte si své místo včas.

pro více info kontaktujte: Fridrich Peter, 724 773 861, umenivychodu@gmail.com

Registrace Frýdek Místek