Červen, měsíc Vodního Koně + diář.

5.6.2020, nám začíná nový astrologický měsíc, měsíc vodního Koně. Co vše nám nový měsíc přinese a jaké jsou jeho vlastnosti, se dozvíte v dnešním příspěvku.

Červen v Čínské astrologií představuje střed Léta. Je to maximální projev ohnivé energie. Je to Yangový – aktivní měsíc s jistou dávkou rozporu. Spájí se nám zde dvě odlišné složky Voda a Oheň v silném projevu. Jedno má tendenci jet nahoru, druhé dolu.

Charakterově daný měsíc představuje určité pnutí. Je to prostor kde se snoubí spirituálno, vášeň a osobní projev s materiálním světem. Je zde možnost velké společenskosti a kontaktů ve volném ohnivém projevu. Voda zde nabádá k praktičnosti a pragmatičnosti. Je však důležité naučit se tento rozpor skloubit a správně použít. Toto bude taky určitý charakterový projev dětí, které se v Červnu narodí. Hlavně se daná schopnost bude od nich vyžadovat při úspěšném zvládnutí své kariéry.

Prostor v tomto měsíci, taky potřebuje určité korelace, v podobě krátkodobých úprav. Dle nákresu vidíte vhodné úpravy. Dávejte si pozor na Východní sektor vašeho domu. Tento je hodně poškozen ročním vlivem kteří představuje něco velmi Slot Gacor 2022 silného a nekontrolovatelného. Energie měsíce zde vnáší silný nemocný aspekt. Pokud je možno nespěte v tomto měsíci na Východě, nebo zde doplňte další kovový prvek a dbejte na zdravotní prevenci. Naopak velmi zajímavým se stává Jižní sektor, kde nám přichází finanční podpora, která spolu s roční kvalitou podpoří možnost tvorby finančních zásob, případně podporu v podnikání ve sféře stavební, realitní, všeobecně zemité… Pracujte zde, nebo zde umístěte vhodný aktivátor.

Krysa vs Kůň. Na začátku roku jsem psal že Krysa je v opozitu s Koněm a proto přináší letošní rok pro Lidi narozené v roce Koně jistu brzdu, překážku, zpomalení. Samotní měsíc Koně však přináší paradoxní podporu pro lidi v tomto znamení. Zjednodušeně to vnímejte tak, že že proti roku stojí dva prvky najednou člověk i energie měsíce. Tlak aktuálního roku se tak může načas snížit.

V Diáři na Červen, naleznete tři výjimečné dny – 6,11 a 18. Využijte tyto dni naplno na nastartování něčeho nového a důležitého. Vyhýbejte se spekulacím. Každý den v měsíci má svá specifika, co můžete vidět v samotném diáři. Dnes ještě přidávám všeobecnou informaci o takzvaně neutrálních dní z toho pohledu, že neobsahuji žádné časové poškození, se kterým při tvorbě diáře pracuji. Jsou to tyto: 4, 5, 6, 10, 11, 12, 16, 18, 23, 28 a 30. Červen. Pokud jste se přihlásili k odběru pravidelných novinek, zašlu vám i diář na Červenec, aby jste tak v předstihu mohli plánovat své události.

Srdce a tenké střevo. Srdce patří Koni, je to orgán, který jej definuje. Radost, spontánnost, charisma jsou vlastnosti srdce které se projeví na té které úrovni života z pohledu toho jestli jste se třeba narodili v roce, v měsíci, dni, nebo hodině Koně. Tenké střevo zde představuje nejoslabenější orgán v Červenci.
Tenkým střevem přijímáme potřebné živiny do těla a je tedy jakousi vstupní branou pro vstřebávání výživných látek a tekutin do organismu. Je tedy velice důležité, jakou energii ve formě potravy, ale i tu duševní přijímáme. Plocha tenkého střeva je údajně stejně velká jako tenisový kurt, proto je důležité o něj pečovat kvalitní stravou a radostným duševním zdravím.
Tenké střevo ze své hlubší podstaty chrání naše srdce, zabraňuje přílišné horkosti a přemíry napětí. Toto napětí vypouští tenké střevo skrz močový měchýř ven z těla. Při močení můžeme tedy pociťovat pálení až řezání a v horších případech i zánět močového měchýře.
Nejaktivnější doba pro tenké střevo je mezi 13-15 hod. Není tedy vhodné jej v tuto dobu zatěžovat jakoukoliv stravou, která v něm bude dlouhodobě stagnovat. Dobré jsou zeleninové či ovocné šťávy a saláty nebo bylinkové čaje. Vhodné je zařadit i šťávu z mladého ječmene nebo chlorellu.

Přeji vám hodně úspěchu a radosti v novém měsíci. Pokud budete mít nějaké otázky ohledně časování, nebo fungování diáře, můžete mne kontaktovat.

Na viděnou v Červenci.

Fridrich Peter