Červenec 2020, měsíc vodní Kozy + diář

Dnes 6.7.2020, nám začíná nový astrologický měsíc, měsíc vodní Kozy. Co vše nám nový měsíc přinese a jaké jsou jeho vlastnosti, se dozvíte v dnešním příspěvku.

Červenec v Čínské astrologií představuje konec Léta. Je to ustupující síla ohnivé energie, která nás připravuje na přechod do kovového vlivu podzimu. Je to Yinový – pasívnější měsíc a podobně jako Červen je i zde trochu vnitřního rozporu. Spájí se nám zde dvě odlišné složky Voda a Oheň ale již v pasivnějším projevu. Jedno má tendenci jet nahoru, druhé dolu.

Charakterově daný měsíc představuje určité pnutí ale již ne tak výrazně jako měsíc předešlý. Samotná Koza dává svému nositeli vlastnosti jako společenskost, komunikativnost, emocionalitu, schopnost motivovat se, rozvinutou svou mentální úroveň, dobrou intuici, nezávislost, přehled ve věcech. Voda zde dává prostor chápat věci do hloubky, nabírat a zpracovat informace. Abychom zvládli vnitřní rozporuplnost vodní kozy, je dobré nechat si na vše dostatek času, správně plánovat svojí činnost a pak od této činnosti nepřeskakovat na jinou. Vše dokončit a zpracovat. Jinak se vnitřní roztržitost a nestabilita projeví v celé své síle. Toto bude společný charakterový prvek dětí, které se narodí v Červenci .

Prostor v tomto měsíci, taky potřebuje určité korelace, v podobě krátkodobých úprav. Dle nákresu vidíte vhodné úpravy. Nejlepší interakce roku a měsíce se projevují na Severu a Severozápadu. Podpořte tyto oblasti aktivitou, světlem, interakce na Severu můžete aktivovat i ohněm. Západ ošetřete kovem a na Jih umístěte misku s vodou a trochou soli. Jak rozdělit prostor a zjistit kde máte jaký světový směr, si můžete připomenout zde.

Krysa vs Koza. Na přednáškách o novém roce vám bylo zděleno, že znamení Kozy na úrovni osoby, času i prostoru obsahuje množství ročních vlivů. vyzvednu zde jenom ty nejdůležitější. Výrazně pozitivní jsou vlivy Dračí síly a Hvězda vládce. Tyto vnášejí pořádek a systém do života, podporuji moc, sílu a autoritu, oslabuji jiné negativní vlivy, oba výrazně podporují finance a kariéru. Z negativnějších vlivů jenom buďte obezřetnější při jednání s lidmi, nenechte se zatáhnout do hádek, neberte si věci osobně, udržujte svojí emoční stránku v klidu, ošetřujte své partnerské vztahy, buďte nad věcí a vyvarujte se zbrklým rozhodnutím při budovaní nových, nebo ukončování starých vztahů. ,,Buďte v klidu!“

V Diáři na Červenec, naleznete dva výjimečné dny – 11 a 12.7. Využijte tyto dni naplno na nastartování něčeho nového a důležitého. Vyhýbejte se spekulacím. Obzvláště důležitým je 11.7. den dřevěného Zajíce, nakolik představuje výrazné harmonické propojení s měsícem Kozy. Pokud k tomu přidáte ještě hodinu Prasete do 21 – 23:00, dosáhnete trojitou harmonií. Udělejte třeba Feng Shui změnu v prostoru, zahajte reklamní kampaň, napište blog, nebo článek. Každý den v měsíci má svá specifika, co můžete vidět v samotném diáři. Taky zde máme povezme neutrálnější a pozitivní dny, které můžete vhodně použít: 7,8,19,20,23,24,31 Červenec. Pokud jste se přihlásili k odběru pravidelných novinek, zašlu vám i diář na Srpen, aby jste tak v předstihu mohli plánovat své události.

Červenec a Krevní oběh. V červenci je nejvíce ohrožen systém krevního oběhu elementu ohně. Oheň, horko, rudá barva a vysoká fyzická aktivita vládne po celý měsíc. Krevní oběh je uzavřený systém, který je tvořen zejména srdcem a cévami. Malý srdeční oběh cirkuluje krev mezi srdcem a plícemi a nabírá kyslík, kdežto ve velkém krevním oběhu krev proudí ze srdce do zbytku těla a zásobuje kyslíkem a živinami buňky celého těla. Oběhový systém tedy působí na všechny tělesné orgány, a to jako systém, který přivádí do buněk potřebné živiny, kyslík, hormony, enzymy, teplo, apod., tak i jako pohlcovač zplodin a nežádoucích látek, které odvádí do detoxikačních orgánů, jako jsou ledviny či kůže. Udržuje stále vnitřní prostředí našeho těla v rovnováze a to jak z pohledu obecně živin či odpadů, tak i z pohledu termoregulace.

Mezi 19. – 21. hodinou je nejsilnější energie krevního oběhu, nejslabší pak ráno mezi 7. – 9. hodinou.Oslabení krevního oběhu se projevuje především změnou srdečního rytmu či tepu, poruchami spánku, celkovou tělesnou slabostí, výskytem křečových žil, poruchou srážlivosti krve, ztěžknutím a mravenčením končetin, křečemi dolních končetin a zejména také vysokým či nízkým krevním tlakem.Lidé s nízkým tlakem jsou převážně jinoví, mají chladné končetiny, trpí závratěmi až sklonem k omdlévání. Jangoví, mají tlak vysoký, trpí na bolesti hlavy a bušení srdce. Je nutno vše udržovat v rovnováze. Nebít ani pasívní ani extrémně akční až agresivní.  

Co jíst? Vyvarovat se všem tučným pokrmům a omezit solení. Dostatečně zásobovat tělo tekutinami bez cukru a alkoholu. Ideální je vlažná voda,můžete přidat citron, mátu, hřebíček. Do jídelničku zařaďte více pohanku, obilné klíčky, kukuřici, rýži, oleje nebo potraviny je obsahující (lněný olej, rybí tuk, vlašské ořechy, dýňová semínka, ryby jako makrela, losos, pstruh, tuňák). Dále pak rajčata, červenou řepu, okurky, špenát, brokolici, květák, ledový či hlávkový salát, čínské zelí, hrášek, fazolové lusky, artyčoky, jakoukoliv, která je nyní dostupná. Ovoce konzumujte sezónní nebo dle lokality, ve které se právě nacházíte. Doplňujte minerály zejména vápník, hořčík, zinek a draslík.

 

Hezké Léto vám všem 🙂

Fridrich Peter