Doplněk do Klasického Feng Shui (seminář školy FS 20-21) 11-12.Září 2021

Před více než rokem, se uskutečnil seminář s podobným názvem ,,Úvod do Klasického Feng Shui“. Teď jsme na konci prvního ročníku školy a přichází čas opakování, prohlubování a praxe.

Srdečně Vás zvu na dva semináře, jako technické ukončení první třídy školy Feng Shui.

První seminář ,,Doplněk do Klasického Feng Shui“ se uskuteční 11.-12.Září 2021

Seminář je určen hlavně pro aktuální studenty, ale taky je vhodný pro starší studenty s možností doplnění a zopakování si informací a taky pro studenty z jiných škol, praktiky Feng Shui a všeobecně pro zájemce o Čínskou metafyziku. Seminář není vhodný pro úplné laiky, pokud neplánují další studium Feng Shui nebo Astrologie.

Cena: 2450  ,pro účastníky aktuální školy a zájemce z jiných škol.
1000 Kč pro absolventy předešlých ročníků škol Feng Shui for Life.

Přihlašování na seminář ZDE, nebo telefonicky na 724773861

Semináře je možné se účastnit osobně nebo on-line, případně studovat z video nahrávky, ke které vám následně budou zaslány údaje o uložení na konkrétní server.

Druhý seminář ,,Praxe ve Feng Shui“ se uskuteční 16.-17.Října 2021

Cena: 2450  

Více info o praktickém semináři ZDE.

Oba semináře se uskuteční v nově zrekonstruovaných prostorech Real Feng Shui Academy ve Frýdlantě nad Ostravicí.


Více info získáte na tel.: 724 773 861

Co nás na semináři čeká?:

1: Vznik hmotné reality : popis vzniku světa podle Taoistického náhledu. Popíšeme si zde postupně přerod velké prázdnoty, přes Yin Yang, 5 živlů, 8 trigramů, začlenění do světových směrů, jejich charakter, použití interiérových technik Ba Zhai a Xuan Kong, až do nejmenších částí v prostoru a následně přechod na realitu času přes časové cykly a popis astrologických částí. Tato část bude trvat přibližně dvě hodiny, v průběhu kterých si zopakujeme základní pojmy a definice technik z prvního ročníku školy.

2: Rozšíření Wu Xing: další formy projevu 5ti elementů v architektuře, v přírodě, projev v člověku, zdraví a 5 elementů, doplňujíce vlastnosti, zopakování všech vztahů. Wu Xing (5 interakcí/elementů, živlů), nás obklopuje neustále v podobě formy v architektuře, designu, tvarů, barev a hmoty, časových cyklů, nevnímatelných vlivů, astrologie, lidských projevů a nálad, ve zdraví, pocitů a emocí, v exteriérových formách hor a vodních toků… Proto se pořád učíme vidět je, definovat je, vnímat interakce a správně doplnit co je potřeba.

3: Devět paláců na cestě životem: Zajímavá metoda a náhled, jak podle svého data narození popsat a pochopit jednotlivá období našeho života. Feng Shui i Astrologie nás učí jak plynout s tokem, nejdříve však musíme pochopit tok a následně s ním splynout. Jak na to, nám možná pomůže odhalit tento způsob.

4. Doplněk do Ba Zhai: Zde si ujasníme jednu velkou tématiku a sice vliv a projev Chybějících a Přesahujících částí v Architektuře. V Ba Zhai máme 8 typů domů a tím 64 možných zabarvení světových směrů. Tyto zároveň mohou být oslabený nebo hyperaktivní. Z pohledu Architektury to znamená dalších 128 možností projevu. Toto je další část pro správné diagnostikování a pochopení prostoru a vývoje života v něm.

5. Xuan Kong Fei Xing: Doplněk do systému Letících Hvězd. Ming Gua vs letící hvězda – jak správně pochopit a podchytit vliv hvězd na naši osobu. Exteriérový projev a vliv na Hvězdy – popis tvaru Hor jako stimulantů Hvězd. Všeobecný vliv Exteriéru – jak nahlížet na zahradní architekturu v systému XK. 81 kombinací XK – další možnosti prezentace i podle jiných učitelů. ,,Pomůcka na propočty hvězd v Periodě 8,9,1 ve formě naučných karet.“

6. Určení tváře Domu: Další náhled na to jak si ujasnit co přesně je tvář domu v jednodušších i v totálně nepřehledné nebo zrcadlové architektuře.

7. Tvarové zářiče: Rozsáhlá téma v interiérovém i v exteriérovém designu. Úkolem bude zjistit jak tvary, symboly, excesy v designu ovlivňuji jak prostor, tak zdraví a mysl člověka. Podíváme se i na symboliku Číny, tak často zaměňovanou za skutečné Feng Shui.

8. Kameny a Květy: Zajímavý pohled na vyzařování polodrahokamů a jejích aplikace ve Feng Shui nebo v Astrologií. Vnímání Květin a rostlin a jejích rozdělení dle Pěti prvků nebo Yinu a Yangu.

9. Ba Zi: Představení Čínské Astrologie. Jemný rozbor astrologických map účastníků semináře. Vysvětlení co nás bude čekat v dalším ročníku školy. Čínská Astrologie je důležitou součástí Feng Shui a taky je vhodným doplňkem pro studenty a praktiky TČM. Její samotné studium zároveň není podmíněno studiem FS a TČM. Je to systém, který nám pomáhá více chápat čas a člověka pro kterého jsou Feng Shui či Medicína dělané.

10. San He: Nejstarší techniky ve Feng Shui jsou bez pochyby Exteriérové techniky. Vnímání, poznávaní a využití přirozených horských masívů a vodních toků, to vše je součástí skutečného Feng Shui. Jak bude učení o této nauce vypadat v naší škole, si vyzkoušíme na jednoduchém projektu a pár výpočtových technik.

11. Ze Ri: Časování osobních a Feng Shui událostí pro měsíce 10-11-12.2021. Jak přistupovat k novým měsícům z pohledu Feng Shui a Astrologie + komplet Diáře do konce roku 2021.

Netradiční techniky ve Feng Shui?

12. Feng Shui metr: je zde jedna metoda, jak vnímat a popsat interakce rozměrů od šperků, přes nábytek, až pro proporce Domu. Jak by tato metoda mohla vypadat, si ukážeme na formě Feng Shui metru, který bude jako dárek součástí semináře 🙂

13. Taoistické metody léčení Domu: Jak na energetiku, prostor a spirituální vlivy nahlíželi staří Taoisti. Probereme pár posilujících technik, význam talismanů a naučíme se vytvořit vlastní energetický podpis a mnoho dalšího.

Přihlašování na seminář ZDE, nebo telefonicky na 724773861

Peter Fridrich