Energie Října 2018

I když nám podzim začala jenom nedávno, podle čínské astrologie jsme se již 8.10. dostaly do posledního třetího měsíce podzimu, měsíce vodního psa (ren xu – 壬戌). Podzim byla letos zahájená měsícem kovové opice ( geng shen – 庚申) a pak následoval měsíc kovového kohouta (xin you – 辛酉).

Možná to cítíte stejně, ale myslím, že letošní rok a projev uběhlých ročních sezon byl hodně vyvážen. Jaro bylo brzké, hodně i když netradičně hezké a teplé, léto plné slunce, podzim s příznivou kulminací tepla a chladu, příroda byla výrazně štědrá, sklizeň všeho bohatá…

Proč to tak bylo, nám může z části ozřejmit i astrologie z pohledu základní energie roku i jeho jednotlivých měsíců.

Aktuální rok, je rokem zemského psa, co je unikátní spojení na základě nebe i země. Protože Pes jako samostatní znamení obsahuje zemský element a plus další zem přichází z nebe. Proto říkáme Zemský Pes. Takže je to síla dvojité, velmi vyvážené země, co dává výrazní podporu do prociťování a tvorby pohody, klidu, jistoty a bezpečí. Také je to rok vhodný na vnitřní práci, nalezení našeho centra a vnitřní stability. Tahle stabilita a síla země je tak velká, že v průběhu roku můžeme mít až pocit stagnace, ale je to jenom nesladění se, s naším často rychlým chtěním a vládnoucí energií roku.

Samotný Znak XU – znamení psa, znázorňuje překypující růst, bohatý rozvoj, hojnost, sběr úrody, završeni…

Rovněž kombinace měsíců je letos hodně intenzívní. Často představují interakce jednoho elementu, například: únor – dřevěný tygr (2x dřevo), březen – dřevěný zajíc (2x dřevo), květen – ohnivý had (2x oheň), červenec – zemská koza (2x zem), srpen – kovová opice (2x kov), září – kovový kohout (2x kov) a nakonec nás bude čekat ještě silný měsíc vodního prasete (2x voda).

Měsíc Vodního psa od 8.10. do 6.11, je poslední výrazní ,,astrologickou“ pomocí, tohle vše využít a pracovat se svým vnitřkem. Pak již energie roku, bude hodně ustupovat a připravovat se na překlopení do další kvality roku 2019 zemského prasete.

I když měsíc vodního psa představuje určitý rozpor mezi zemí a vodou, budou děti narozené v tomto období výrazně stabilní a společenské, s vnitřní extroversi a pohybem. Voda bude představovat potenciál velké vnitřní síly, moudrosti na základě životních zkušeností, schopnost pracovat ve světě forem a hmoty, naučené dávat velmi efektivně ven. Často jsou to osobnosti výrazně praktické a pragmatické, navenek otevřené ale přece jenom obezřetné, racionalizující své emoce.  Často jsou jiné vevnitř – jiné navenek. Zemský aspekt psa tu bude podporovat společenskost a vřelost.  Je to potenciál vnitřní stability, vřelosti vůči jiným, být oporou, opatrovníkem, podporovatelem, vyživujícím článkem. Jsou to osoby oblíbené v kolektivu.

Nastupující měsíc, se všechny tyhle aspekty budou více  projevovat a vnášet do naších životů, můžeme sněmy pracovat, rozvíjet a kultivovat je.

Vzhledem k interakci s rokem, zůstává dominantní, citelní energie v elementu země. Bude to podpora i pro zaměstnání reprezentujíce tuhle energií, například: zdravotnictví, ošetřovaní, opatrování, pojišťovnictví, potravinářství, nemovitosti, stavebnictví, projekční činnost a jakákoliv práce se zemí…

Užívejte si tuhle energií, snažte se ji pochopit a použít na svůj růst i podporu, jděte z proudem. Správné použití této zemské energie, nepřinese stagnaci, ale vnitřní sílu a stabilitu, která se následně transformuje na akci a tvorbu, ale reální a stabilní.

další informace o energetice října, naleznete zde

další informace o energetice října, naleznete zde