Kapka učení 12: Dar nebes – Říjen 2018 a časoprostorová podpora

Jednou ze snah Feng Shui a Astrologie, je popisovat pravidelné časové vlivy. Každý rok, před jeho zahájením, popisujeme astrologické interakce, vlivy hvězd a znamení a jejích projev v prostoru. Každý rok je něčím specifický a přináší různé předpoklady vývoje, pro různé stavby a lidi. Každý rok, ale zároveň v sobě skrývá určité speciální konstelace, které jsou velmi výjimečné, nakolik jejich nejsilnější vliv trvá jenom krátké obdoby, nebo pár dní.

 

 

Nacházíme se na začátku Října. Pomalu končící měsíc kovového kohouta, bude dne 8.10.2018 nahrazen měsícem vodního psa. Tento den je navíc dnem vodního kohouta a spolu se znamením roku, dostáváme do triády obsahující jednu a tu samou sezónu – podzimu.  V astrologií to nazýváme jako směrovou kombinaci a představuje velmi silnou a výraznou energií.

 

 

Na začátku trocha rekapitulace:

Před začátkem nového roku Zemského Psa (4.2.2018), proběhlo světem několik Feng Shui přednášek o různých vlivech nového roku. Já zde připomenu jenom dva. Týče se to učení Letících Hvězd, nebo také systému purpurové hvězdy. Kromě jiných pohybů těchto, můžeme říct energií, nás každoročně zajímá jejích roční pozice.  Táto pozice je v průběhu celého roku neměnná.

Těchto hvězd je 9. Podíváme se ale jen na dvě nejsilnější, které momentálně obsahují úplně rozdílnou kvalitu, co se pozitiv týče. Je to Hvězda 8 a 5.

Hvězda 8, která je zároveň momentálně takovou vedoucí hvězdou ze všech devíti, se tento rok nachází na Jihovýchodě. Její úkolem je přinášet prosperitu, finance a pokrok v kariéře.

Hvězda 5, která je také velmi silnou, ale momentálně velmi škodlivou, se nachází tento rok na Severu. Její aktivace může přinést tento rok do života různé nehody, finanční ztráty a nebezpečí.

 

 

Hvězdu 8, chceme aktivovat a hvězdu 5, utlumovat. V Jihovýchodní části domu, nebo bytu kde se nachází hvězda 8, je vhodné v první řadě co nejvíce pobývat, pracovat, spát, nebo pokud zde máme hlavní vchod do domu – vstupuje nám energie prosperity přímo do domu.  Pokud zde vstup není a chceme tuhle energií více podpořit, můžeme zde pálit svíčky, nebo zde umístit fontánku, či akvárium, nebo nějaký jiný hybatel či světlo.

Zem

Co se týče hvězdy 5, tak pokud na Severu zrovna ,,nemáme“ wc, koupelnu, sklad, technickou či jinou sporadicky používanou místnost, umísťujeme do této oblasti nějaký kovový předmět, podle možností co největší. Tento předmět může být tak designový, jako praktický, například kovová socha, zvonkohra, váza, mísa, nebo různé jiné doplňky z Čínské či Evropské kultury. Vše by ale mělo být z čistého kovu, nejlépe mosaz, bronz, měď, nebo kvalitní litina… Co se ještě týče hvězdy 5 a Severu, tento rok se v této oblasti určitě nedoporučuje dělat jakákoliv rekonstrukce interiéru, nebo exteriéru domu, nebo bytu. V případě nutnosti rekonstrukce, doporučuji propočítat vhodný termín na zahájení těchto prací.

Kov

 

A teď k časoprostorové podpoře pro Říjen 2018:

Pozice těchto ročních kvalit je jasná. Další informací je, že tyto vlivy můžeme sledovat ne jenom na úrovni roku, ale i měsíce a dne.

Na úrovni prostoru nám tak vzniká množství prostorových interakcí. Vyzdvihnu zde jenom ty nejzajímavější, nebo akutní.

Centrální energie: Tenhle rok definuje kvalitu vstupující energie do našich domovů, hvězda ,,9“ – purpurová hvězda, slávy a dobrého jména. Je to ohnivá energie přinášející lehkost, volnost, charisma, sdílnost. Z pohledu měsíce, se do centra dostává tzv.: ,, bílá 6ka“ – hvězda sily, autority a moci, která vnáší určitý řád, systém a pořádek. Hvězda 9 je ohnivá, hvězda 6 kovová. Obe, jsou příznivé hvězdy, ale jejich interakce hovoří o kontrole právě měsíční energie. To  Slot Gacor Gampang Menang znamená, že je to interakce podporující finance. K získávání můžeme zapojit veškery svůj projev a zručnost, být nápadní, výstřední, charismatický, ale pracujeme i s energii kovu, tj. systematicky, přesnými postupy a kontrolujme příchod i odchod financí.   Oheň ,,9“ nabádá k lehkosti, kov ,,6“ ke kontrole. Snažme se tohle vyvážit. Zemní kvalita roku, nám pomůže dané principy, správně použít.

Energie Severu:  Na severu se z pohledu roku nachází zmíněná hvězda ,,5“.  V říjnu se k ní připojí hvězda s názvem ,,černá 2ka“, která v této kombinaci je velice nevhodná. Všeobecně tato interakce přináší velmi nepříznivé výstupy na úrovní zdravý i financí. Pokud jste tak ještě neučinili, umístěte do severní oblasti domu, nebo bytu, větší kovový prvek. V žádném případě nezahajujte rekonstrukci, která bude zahrnovat narušení struktury zdi nebo země, neinstalujte nové dveře ani okna v severní oblasti bytu. Pokud se v této oblasti nachází wc, koupelna, sklad…, nemusíte tuhle oblast ošetřovat.

Energie Jihovýchodu: K jihovýchodní hvězdě ,,8“ – k hvězdě prosperity, se přidává ,,žlutá 5ka“, hvězda nebezpečí a problémů. O 5tce jsme si říkali, že je velice nebezpečná, ale zároveň i nejsilnější. Její sílu ale víme také využit a velice bezpečně nám v tom pomůže právě pozitivní hvězda ,,8“.  8ka hovoří o financích, 5ka o síle. Pokud máte v Jihovýchodě hlavní vstup, nebo pracovnu, mohou v tomto měsíci přicházet velké investiční nabídky, možnosti přivýdělku, lukrativní zakázky nebo možnosti, na které již dlouho čekáte.  Mějte ale na zřeteli sílu dané kombinace a kontrolujte svá rozhodnutí a postupy kovovou přísností. Zároveň nelpěte na věcech, které můžou vypadat unikátně, ale musíte na ně hodně tlačit. V tom případě dejte od toho ruce pryč. Pokud máte na JV kuchyň, umístěte zde v tomto měsíci výrazní kovový prvek, pro kontrolu vzniklého množství země.

Poslední energie, kterou zmíním je vliv Západu: Zde se nachází ,,černá 2ka“ – hvězda nemocí, ke které se znovu přidá na úrovni měsíce, skvělá ,,bíla 8ka“. Tahle také zmírní negativnost 2ky a dopomůže k jejímu skvělému kumulačnímu charakteru, prakticky na úrovni všeho. Kumulace – tvorba zásob, financí, informací, přátel, vylepšení zdraví, podpora v činnostech zaměřených na stavebnictví, nemovitosti, práce se zemí…  Vše záleží i od toho, jakou místnost máte na Západě. Pokud je to ložnice, studovna, klidovější místnost, budou zde podporované Yinové oblasti – zdravý a vztahy. Pokud zde ale máte hlavní vstup, kuchyň, aktivní pracovnu, budou podporovány Yangové oblasti – kariéra, finance, růst…

 

Pokud vás v této souvislosti napadají další otázky, můžeme je probrat na blížícím se Feng Shui Day.

Fridrich Peter

 

Feng Shui Day

Feng Shui Day