Kapka učení 5: finance a kariéra

Dnes si povíme něco o schopnosti vydělávat, podnikat a pracovat se svojí kariérou z pohledu Feng Shui.

Pokud chceme dostatečně podchytit otázku financí v životě člověka, budeme chvíli brát prostor z hlediska Feng Shui jako sekundární.

 

Primární věcí z tohoto pohledu je samotná schopnost člověka finance přitáhnout, vyprodukovat, také udržet. K tomuto účelu nám dává výraznou odpověď osobní astrologie člověka – Ba Zi. Tato popisuje člověka na vnější i vnitřní úrovni. Popisuje vlivy, které ho oslabují zvenčí, ale také vnitřně.

finančný element

 

Každý prvek v tabulce vyjadřuje určitý vztah a podporu, nebo také oslabení pro člověka. Z hlediska financí nás zajímá to, co jsme schopní kontrolovat z pohledu teorie pěti prvků. Na začátku vnímáme takzvaného vládce dne člověka. Tento má v sobě zapsaný jeden z pěti prvků a tento prvek je v interakci s prvkem financí. Prvek financí je prvek, který je schopen vládce dne sám kontrolovat.

finance

Pokud je to voda, tak finance představují oheň. Dřevo – Zem, Zem – Vodu, Voda – Oheň, Oheň – Kov, Kov – Dřevo. Také je důležité, aby se finanční prvek vůbec nacházel ve vaší tabulce, aby to byl prospěšný prvek a byl i podporován dalšími interakcemi. Tohle je řečeno velice zlehka, je potřeba vnímat více souvislosti. Určitě to nejsme schopni popsat jenom znamením roku, v kterém jsme se narodili, jak bývá zvykem v oblíbených novoročních horoskopech.

Ba Zi zaměstnání

Další důležitou věcí je vědět na co máme talent, popřípadě čemu se věnovat a kdy.  Všechno toto je určitým způsobem zapsáno v našem Ba Zi. Přiřazení práce k naší astrologii, je velmi obsáhla tématika a neexistuje možnost toto zjednodušit nebo zde napsat jednoznačnou, neměnnou informaci.

Takže pokud vám někdo řekne, že máte silně obsažen konkrétní živel, nebo že daný živel vám pomáhá nejlépe přetavit vaši snahu do financí, nebo vás všeobecně podporuje, či sami máte určitý vztah k tomuto živlu, můžete se na své povolání podívat takhle.

Povolání a živel:

Dřevo –  všichni,kteří něco tvoří a vyvíjí – badatelé, vědci. Dřevo hovoří o startování něčeho o výzkumu, vývoji. Koordinovaní, motivování, školení – spíš jako školitel, kouč…  Umělecká činnost, sport, pohyb. V konečném projevu i samotná práce se dřevem – stolař, řezbář, lesník, dřevorubec…

Oheň – Oheň reprezentuje všechna povolání, která chtějí být vidět, chtějí se líbit. Luxus, zábava, herectví, oslavy, kasina, kadeřnictví, PR, marketing, oslovování, politika, přednášející, řečnictví. IT technologie, požárník, elektrikář, práce s ohněm… Nakonec i spiritualita, protože z alchymistického pohledu je Oheň spojen se SHEN – Duchem, vědomím, něčím co nás převyšuje…

Zem – zem představuje určitou stabilitu, oporu, vyživení. Povolání země mohou být v oborech pojišťovnictví, zdravotnictví, potravinářství, stavebnictví, pečovatelské služby, projektanti, sochařství, práce s hlínou, developerská činnost…

Kov – Kov hovoří o všem co má pevné hranice, strukturu a moc. Policie, soudnictví, armáda, justice, bankovní sektor, daně, účetnictví, kontrola, rozbor, analýzy. Také jakákoliv práce s kovem – automobilový průmysl, strojírenství, zlatnictví…

Voda – Voda má v sobě atribut moudrosti, takže typickým vodním povoláním je učitelství v akademické formě. Studium, vzdělávaní… Voda nemá tvar a formu, proto reprezentuje všechno co je v pohybu – cestování, logistika, doprava, přeprava, wellness, cestování, turistika, informatika, zprostředkování informací – uložení, akumulovaní.

sloboda

Samozřejmě, že vždy máte možnost volby a zkoušet co vás baví a přitahuje navzdory informacím z astrologie. I  v tomto případě, jenom chceme mít dostatek informací a jet s proudem energie.

Takže jak vnímá Feng Shui kariéru a finance? Poznejte svůj talent, rozvíjejte ho, pracujte tvrdě v téhle věci a následně svojí činnost podpořte i v prostoru technikami Feng Shui. Pokud je všechno toto v souladu, není možné aby jste nebyli úspěšní. Co se týče Feng Shui technik podporujících kariéru, toto probereme v jiném ,,týdenním kousku učení“. Ale již teď vám říkám, zapomeňte na zázračné rohy bohatství, mince na provázku a jiné dezinformace.

 

napsal: Fridrich Peter