Září 2020 – měsíc dřevěného Kohouta + Diář

7.9.2020, nám začíná nový astrologický měsíc, měsíc dřevěného Kohouta. Co vše nám nový měsíc přinese a jaké jsou jeho vlastnosti, se dozvíte v dnešním příspěvku.

Září v Čínské astrologií představuje střed Podzimu. Je to kovová energie v plném růstu ale již ne tak dynamická a razantní. Je to plnost všeho, dosažení, hluboký výdech po těžké práci. Nic již nové neroste jenom dozrává. Začíná sklizeň a introspekce všeho. Je to Yinový – pasivní měsíc, jeho základem je shromažďovat, kontrolovat, uzavírat.

Video k astrologii ZDE

Charakter měsíce: Září v roce Kovové Krysy, je definován Dřevěným Kohoutem. Je to souboj dřeva a kovu, ale již v jemnější, spíše ještě v tvořivém projevu. Dřevo má zde úkol plánování, hledání cesty, spíše ukončování. Kov Kohouta vnáší jemnou konzervativnost, praktičnost, vnímá a hlídá pravidla a zákony. Je zde ještě jemná tvorba, spíše ale na detailní a malé věci. Vše se racionalizuje, emoce jdou spíše stranou, vzniká potřeba kvalitního spánku a oddechu. Není to období na extrémní výkony a osobní úspěchy. Spíše nás daná energie vede k vnitřnímu bádáni a vzdělávání.

Video k prostoru ZDE.

Prostor v tomto měsíci, taky potřebuje určité korekce, v podobě krátkodobých úprav. Na nauční kartě můžete vidět zakreslené interakce a podporu. Nejlepší interakce roku a měsíce se projevují na Severozápadě a Severovýchodě. Podpořte tyto oblasti aktivitou, světlem, ohněm, pohybem. Pokud máte v těchto oblastech hlavní vstup, vstup do kanceláře, ložnici, pracovní stůl, budou tyto vlivy aktivovány automaticky. Negativnější interakce máme na Jihu – zde pozor na aktivitu, hluk, nerekonstruujeme, doplňte kov. Na Jihozápad umístěte misku, nebo vázu s vodou, můžete přidat trochu soli. Jak rozdělit prostor a zjistit kde máte jaký světový směr, si můžete připomenout zde. Nebo koukněte na video zde.

Krysa vs Kohout. Na přednáškách o novém roce vám bylo zděleno, že znamení Kohouta na úrovni osoby, času i prostoru obsahuje množství ročních vlivů. Vyzvednu zde jenom ty nejdůležitější. Kohout v sobe letos nese energii velkého štěstí a nebeského požehnání. Přichází spokojenost v životě, vnitřní štěstí, naplnění tajných přání. Je zde podpora pro ztišeni se a vnitřní pohodu. Budou přicházet pomocníci, rádcové a učitelé. Pomoc bude přicházet hlavně v kritických chvílích. Kohout letos taky přináší podporu vztahů, romantiky, sňatek, dlouhodobé pevné vztahy. To však neznamená že své vztahy nebudeme vědomě ošetřovat a podporovat. Pozor na pomluvy a právní problémy.

V Diáři na Září, naleznete pár zajímavých dnů: 24.9. je nejpozitivnější termín, v hodný na  získání odměny, žádost o povýšení v práci, žádost o ruku, nastartování nové práce… Silné dni jsou i 9., 16., 21. Tyto jsou ale spíše vhodné na ukončování, oddělování, odchody, demolice…  Samotní rok a měsíc májí další harmonické vazby se dny Opice, Draka, Buvola, Hada (10.,11.,14.,19.,22.,23.,26.,) Pokud jste se přihlásili k odběru pravidelných novinek, zašlu vám i diář na Říjen, aby jste tak v předstihu mohli plánovat své události.

Slezina a Slinivka – Podle čínské medicíny jsou v měsíce Kohouta nejvíce oslabeny orgány slezina a slinivka. Slezina se podílí na obranyschopnosti našeho organismu. Pokud jsme náchylní například na virová onemocnění, značí to energetické oslabení nebo poruchu právě sleziny. Podílí se také na naší vitalitě a chuti do života. Slezina je úzce provázaná se slinivkou, která je důležitým prvkem nejen v trávení, ale má na starosti také všechny sliznice. Jak se oslabení slinivky a sleziny projeví?Mezi typické projevy patří starostlivost, nadměrné přemýšlení nad problémy bez vyhlídky řešení, tvorba oparů, porucha zažívání, nadýmání, náchylnost k modřinám, únava, snížená imunita nebo i snaha poučovat. Extrémní chuť na sladké nebo naopak absolutní nechuť na sladká jídla.Jak se dostat do rovnováhy?Číňané věřili, že vyváženost chutí a stravy je zásadní pro zdraví a psychickou rovnováhu.Doporučuje se vyhnout bílému cukru a bílé mouce, zmrzlině, čokoládě, živočišným tukům, přepalovaným jídlům a alkoholu. Je vhodné se také v tomto období vyhýbat vlhkému prostředí, jako sauna nebo pára.

V případě jakýchkoliv dotazů mne neváhejte kontaktovat na umenivychodu@gmail.com, nebo 724773861

Fridrich Peter