Červen – měsíc Koně ve Feng Shui a v Astrologii ( 5.6.-6-7.2021)

Milý příznivci Feng Shui a Čínské Astrologie. 5.Června, nám dle Čínské Astrologie, začal měsíc Koně. Je to měsíc Dřevěného Koně. Kůň reprezentuje střední část léta a ohně. Přívlastek ,,Dřevěný“, dostal měsíc na základě interakce 12tich znamení a 10ti nebeských složek. Těchto kombinací je 60 a další stejná kombinace, nastane až v červnu 2026.

Podpora měsíce:

Kůň reprezentuje Léto, které dle Čínské Metafyziky začalo měsícem Hada 5. Května a končí měsícem Kozy 6.Srpnem. Měsíc Kozy probereme v dalším článku. Léto představuje element Ohně. Je to dlouho očekávaný oheň, který má vnést světlo, teplo, radost a pohyb do dnešních dnů.  Energie Června – Dřevěného Koně, nám obzvláště přináší velkou změnu v letošním roce. Je to svobodná a dynamická energie ohně, který je navíc právě podporován dřevem které zde zmiňujeme.  Je to dřevo, které je pořád přihazováno do ohně. Hovoříme, že nebesa jsou nakloněné na určitý projev zde na zemi. Dřevěný Kůň překypuje jemností, vřelosti, ušlechtilosti. Děti, které se narodí v tomto měsíci, budou mít velkou potřebu po slobodě a nezávislosti. Půjdou výhradně vlastní cestou. Budou aktivní, dynamický, s chutí rozvíjet  nové věcí.  Jelikož měsíc narození, reprezentuje i naší kariéru, bude u těchto lidí citelná síla, rychlost, pružnost, charisma, radost, kreativita, lehký a rychlý růst a rozvoj…

Měsíc ve spolupráci s Rokem:

Rok 2021 je rokem Kovového Buvola. Buvol je poslední znamení zvěrokruhu a patří k nejpomalejším energiím. Proto i letošní rok jde velmi ztuha a je spíše vhodný na všeobecné uchovávání a sbíraní informací, energie a plánování. Kůň přináší pohyb, ale jeho vztah s Buvolem není nejlepší. Buďme aktivní, ale obezřetný. Nenechme se zatáhnout do osobní manipulace a k úkonům, které by později dlouhodobě oslabili nebo poškodili náš růst. Všeobecně lidé narození ve znamení Koně, musejí být letos výrazně obezřetní u nových věcí, smluv, dohod, směřování, obzvláště důležité věci je lépe odložit na rok příští.

Prostor a Čas:

Čínská Astrologie je nedílnou součástí Feng Shui, jakožto nauky o vnímání prostoru. Vše co odčítáme v čase, vnímáme a podporujeme i prostorem.

V článku a ve videích k novému roku jsme si popisovali, jednotlivé roční vlivy v naších domech a bytech. Více o celé problematice se dozvíte v odkazech níže.

Nový Čínský rok – význam a symbolika

Feng Shui a vliv roku 2021

Astrologie 2021

Nový měsíc, přináší novou podporu v rámci prostoru. Popíšeme si zde jenom ty nejvýraznější. Severozápad: tento světový směr v průběhu Června v sobě hostí energií skrytého ohně. Je vhodné Umístit do této místnosti Zemní prvek ve formě keramiky, sochy, vázy, většího kamene, nebo více polodrahokamů. Toto ošetření by mělo být výraznější, hlavně pokud se zde nachází kuchyň, nebo obývák s krbem. U nejstarší mužů v rodině, otec, starý otec by se měl kontrolovat zdravotní stav na úrovni plic, vnitřní pohoda, aktivní relax. Západ: představuje určitou možnost pohybu, ale i zbrklosti. Abychom se přiklonili spíše k lepší roční kvalitě, sporadicky zde v Červnu zapalujte svíčku. Pokud je zde krb, nebo sporák – oheň nepřidávejte. Pozor na zbrklost a nejasnost v komunikaci. Mohou vznikat zbytečné hádky a konflikty.  Jihozápad: tento směr je letos nejvíce oslabený. K ročnímu ošetření Ohněm, doplňte i malou misku s vodou. Nejstarší ženy v domácnosti, matky by měli v Červnu více hlídat své výdaje. Jih: doplňujeme zde menší kov a dle možností v Červnu neprovádíme v této místnosti stavební úpravy. Jihovýchod: stejně jako na Jihu, neaktivujeme příliš tento sektor. Nerekonstruujeme, pozor na výkopové práce, aktivitu, hluk… Východ: tento je v Červnu nejvíce prospěšný. Je vhodné zde co nejvíce pobývat, aktivně tvořit, pracovat, udělat změnu. Aktivita, tvorba, literární činnost, nebo studium může přinést prosperitu.

Vše samozřejmě vnímáme i z praktického důvodu. Pokud se daný světový směr nachází ve WC, koupelně, skladu, neřešíme tyto prostory, neoživujeme je. Jak rozdělit prostor a zjistit kde máte jaký světový směr, si můžete připomenout zde. Nebo koukněte na video zde.

Čas:

Na úrovni času, se snažíme využívat velmi prospěšný dny k tomu, abychom mohli naplánovat ,,velmi důležité“ události ve svém životě. K těmto úkonům můžete použít Diář na měsíc Červen.

Nebo celý i s vysvětlivkami a grafickým popisem měsíce stáhnout ZDE.

V diáři vidíte popis jednotlivých dnů v měsíci, jejich pracovní názvy, které již sami o sobě definují kvalitu a použití daného dne, určité doporučení a také symboly dalších znamení. Barva znamení představuje:  Zelená – podporu pro…  Oranžová a Červená oslabení a zpomalení pro…

Ve všeobecnosti, pokud jste ve znamení Koně, Tygra nebo Psa. Představuje pro vás Červen, výraznou podporu a sílu. Vyhledávejte dny s těmito znaky pro svůj prospěch. Naopak vyhýbejte se dnům Krysy a Buvola, které představují určitý konflikt s aktuálním měsícem.

Pokud máte zájem získat výraznou podporu pro zahájení něčeho důležitého ve svém životě, použijte naplno dny: 5.6. – Den Plnosti: vhodný na aktivity spojené se získáním hojnosti něčeho, štědrost, hojnost, vydatnost, podpis smluv, oficiální otevření akcí a obchodu, vymáhání pohledávek, nstalace nových zařízení do prostoru…

8.6. – Den Zahájení: vhodný na aktivity spojené se začátkem nebo zahájením něčeho, přijetí pracovní zakázky, podpis smluv, nastartování nového projektu, otevření obchodu, provozu, pobočky…

16.6. – Den Založení: vhodný na žádost o ruku, nastartovaní nové práce, začátek nové pozice, zahájení obchodních jednání, ošetření u lékaře, cestování, nástup do školy, kurzu, tréninku, zahájení nové stavby…

23.6. – Den Úspěchu: aktivity vyžadující úspěšný start a příznivý výstup, svatba, obchodní kontrakty a nabídky, lékařské ošetření, začátek stavebních prací, stěhování se do nových prostorů…

Zdraví:

Červen má z pohledu Čínské Medicíny na starosti Tenké Střevo. Tenkým střevem přijímáme potřebné živiny do těla a je tedy jakousi vstupní branou pro vstřebávání výživných látek a tekutin do organismu. Je tedy velice důležité, jakou energii ve formě potravy, ale i tu duševní přijímáme.

Tenké střevo ze své hlubší podstaty chrání naše srdce, zabraňuje přílišné horkosti a přemíry napětí. Toto napětí vypouští tenké střevo skrz močový měchýř ven z těla. Při močení můžeme tedy pociťovat pálení až řezání a v horších případech i zánět močového měchýře. K nejčastějším potížím vycházejících z nerovnováhy tenkého střeva se řadí průjem. Rozlišovací schopnost střeva, co je pro nás dobré či nikoliv je v tomto případě značně omezená. Pokud jste se setkali s tzv. průjmem ze strachu, ať už před důležitým setkáním, zkouškou, cestou, tak to nám jen naše tělo říká, že jsme pod tíhou strachu a nesprávného vyhodnocení situace. Tělo neví, jestli je to pro něj dobré nebo špatné a rychle se těchto „věcí“ zbaví a je jedno, zdali se to týká jídla nebo myšlenek a emocí. Nechme vše tedy tak nějak plout a s důvěrou se odevzdejme nejistotě z nepoznaného.

V dnešní době se hojně oslabení tenkého střeva projevuje nesnášenlivostí lepku tzv. celiakií. Přemíra lepku způsobuje poškození sliznic a následně horší vstřebatelností živin.

Stres, kritičnost (i k sobě) a neustálé a neúměrné analyzování jsou největšími nepříteli tenkého střeva. Práce s dechem, přijetí své jedinečnosti i situací, které zažíváme, vděčnost a pokora, jsou důležitou cestou k uzdravení.

Potraviny: Nejaktivnější doba pro tenké střevo je mezi 13-15 hod. Není tedy vhodné jej v tuto dobu zatěžovat jakoukoliv stravou, která v něm bude dlouhodobě stagnovat. Dobré jsou zeleninové či ovocné šťávy a saláty nebo bylinkové čaje. Vhodné je zařadit i šťávu z mladého ječmene nebo chlorellu. Doplňte k jídelníčku špenát, ředkvičky, zelené saláty, čekanka, chřest, okurky, rajčata, jahody, třešně, maliny. Mléčné výrobky je vhodné konzumovat převážně zakysané. Výborné jsou čerstvé bylinky jako pažitka, máta, tymián, šalvěj, bazalka, oregano, rozmarýn, saturejka nebo třeba kurkuma.

V případě jakýchkoliv dotazů mne neváhejte kontaktovat mailem umenivychodu@gmail.com, nebo telefonicky na 724773861

Fridrich Peter