Srpen 2020, měsíc dřevěné Opice + diář

7.8.2020, nám začíná nový astrologický měsíc, měsíc dřevěné Opice. Co vše nám nový měsíc přinese a jaké jsou jeho vlastnosti, se dozvíte v dnešním příspěvku.

Srpen v Čínské astrologií představuje začátek Podzimu. Je to razantní, rostoucí a dynamická síla kovové energie. Táto sebou nese určité zpomalení, kde již nic nové neroste jenom dozrává. Pomalu se připravujeme na období sklizně tak úrody, jako i osobní energie a růstu. I když je to Yangový – aktivní měsíc, jeho základem je shromažďovat, kontrolovat, uzavírat.

Charakter měsíce: Srpen v roce Kovové Krysy, je definován Dřevěnou Opicí. Je to souboj dřeva a kovu, oba v aktivním, dynamickém projevu. Dřevo má potřebu růst, být pružné a aktivní. Kov Opice ale všechno kontroluje, ohraničuje, racionalizuje. Oba prvky obsahují velké množství energie a tím i rozporu. Oba chtějí být aktivní, ale každý jiným směrem. Je zde možnost dosahovat nadprůměrné výsledky v životě, být houževnatý, vytrvalý a ctižádostivý. Osobním úkolem dětí které se v Srpnu narodí, ale bude zvládnout vnitřní tvrdost, konfliktnost. Budou se muset naučit zvládat a vyvažovat tuto energií, aby uklidnili vnitřní zápas, naplno a správně využili silu obou prvků a vše proměnili v úspěch, bez výraznější ztráty energie.

Prostor v tomto měsíci, taky potřebuje určité korekce, v podobě krátkodobých úprav. Na nauční kartě můžete vidět zakreslené interakce a podporu. Nejlepší interakce roku a měsíce se projevují na Jihovýchodě a Jihozápadě. Podpořte tyto oblasti aktivitou, světlem, interakce na Jihozápadě doporučují aktivovat ohněm. Negativnější interakce máme na Východě a Severovýchodě. U Východu jenom pozor na přehnanou aktivitu, tak jak po celý rok a na Severovýchod umístěte kovový prvek. Jak rozdělit prostor a zjistit kde máte jaký světový směr, si můžete připomenout zde.

Krysa vs Opice. Na přednáškách o novém roce vám bylo zděleno, že znamení Opice na úrovni osoby, času i prostoru obsahuje množství ročních vlivů. Vyzvednu zde jenom ty nejdůležitější. To nejpozitivnější je, že Opice spolu s Krysou představují jedno z nejharmoničtějších spojení takzvaných troch harmonií. Posledním v této trojici je Drak. Takže aktuální rok a aktuální měsíc vytvářejí toto spojení. Je to určitá lehkost, plynulost, tvorba, získávaní nových známostí, je to vhodné období na partnerské i pracovní vazby. Pokud jste se narodily v roce, v měsíci, dni, nebo v hodině Krysy, Opice, nebo Draka, bude v Srpnu výrazně podpořená určitá část ve vašem životě. V negativnějším je hodné výrazněji kontrolovat své finance, výdaje, investice. Zbrklost a hazard nejsou na místě. Vše pořádně promyslete. Pozor i na své projevy, poškození svého jména nebo značky.

V Diáři na Srpen, naleznete tři výjimečné dny – 5.,9. a 25.8. Využijte tyto dni naplno na nastartování něčeho nového a důležitého. Velmi zajímavé spojení roku a měsíce, se projeví ve všech dní Draka t.j.: 5.,17., a 29.8 V těchto dnech dosáhnete trojitou harmonií mezi rokem, měsícem a dnem. Udělejte třeba Feng Shui změnu v prostoru, zahajte reklamní kampaň, napište blog, nebo článek. Každý den v měsíci má svá specifika, co můžete vidět v samotném diáři. Při plánovaní důležitých věcí, buďte obezřetnější ve dnech Tygra a Prasete t.j.: 12., 15., 24., a 27.8. Pokud jste se přihlásili k odběru pravidelných novinek, zašlu vám i diář na Září, aby jste tak v předstihu mohli plánovat své události.

Srpen a termoregulace těla:
Stejně tak jako v červenci, i v měsíci srpnu není nejohroženější jeden orgán, ale celý systém a tím je termoregulace našich těl. Tělesná teplota člověka během dne mírně kolísá a pohybuje se od 35,8 °C do 37,3 °C a to jak v závislosti na denní době, tak i na vnějších teplotních vlivech. Tato průměrná teplota tedy zaručuje správné fungování všech tělesných orgánů, systémů a potřebných reakcí. Rozeznáváme dva typy termoregulace těla – nervovou (pocení nebo třes) a hormonální(hormony štítné žlázy a nadledvinek).Problémy termoregulace mohou být jak vnitřní (nadbytek či nedostatečnost = onemocnění těla), tak i vnější (teplo, chlad, fyzická aktivita). Pokud klesne tělesná teplota pod 35°C jsme podchlazení a pokud nad 37 °C jsme naopak přehřátí a to jak vlivem obranyschopnosti těla v rámci nějakého onemocnění, tak i vlivem vnějších horkých teplot. Co se týče přímo měsíce srpna, na jeho začátku se více tělo přehřívá a na konci měsíce nám už může být naopak zima.

Jak tedy poznáme, že není úplně v pořádku? Obecně by se dalo říct, že se necítíme ve své kůži. Známe to dobře. Někdy máme dny, kdy máme tzv. husí kůži, třeseme se, kdy bychom se zachumlali do deky, dali si teplé ponožky, svetr a teplý čaj a někdy je nám slabo až na omdlení, motá se vám hlava, potíme se, bolí nás hlava nebo dokonce dojde ke zvracení či poruchám vědomí. Pokud je nám horko naše tělo nám dává jasný signál, že potřebuje ochladit a to jak na úrovni fyzické, tak i duševní.Někdy s výkyvy naší tělesné teploty nesouvisí ani vnitřní ani vnější fyzické faktory, ale projevy našeho duševního rozpoložení. Častý pocit zimy, chladu vede k zamyšlení, že nám v životě chybí radost, příjemné situace a osoby. Je potřeba si začít více věřit a věřit svým emocím, které nás přirozeně navádějí po naší cestě. Pokud u sebe sledujete časté pocení, neustále zvýšenou teplou a horkost v těle – zastavte se. Nadechněte se a veškeré emoce hněvu, vzteku, zlosti a napětí vydechněte. Natlačte tak na pilu životních událostí, naučte se nechávat všemu volný průběh, radujte se z maličkostí a buďte klidní v lásce sami k sobě, i ke světu kolem vás.Termoregulaci výrazně také pomáhá otužování. Střídavé sprchování teplou a studenou vodou a i v létě saunování.A samozřejmě pohyb. Jak jen budete moci, buďte venku, čerpejte do sebe letní energii, hýbejte se, sportujte, tancujte, dovádějte, co vám jen síly a energie dovolí.Pokud se přehřejete na sluníčku zklidněte své tělo v chladnější místnosti, v tichu a odpočívejte. Pijte dostatek vody (ne ledové) nebo ovocné a zeleninové šťávy. Můžete použít i aroma oleje jako je máta, citrón, levandule nebo verbena.Hezký zbytek léta vám všem 🙂

Fridrich Peter